Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Beyaz köpek' mutluluğu

Giriş Tarihi: 23.1.2013

Manisa'da "Bir dilek tut" projesi kapsamında 108 öksüz ve yetim çocuğun isteği yerine getirildi. Beyaz köpek hayali gerçekleşen küçük Alper'in mutluluğu görülmeye değerdi

Manisa'da, Vali Halil İbrahim Daşöz'ün 15 ay önce başlattığı "251 Bin Dev Öğrenci Projesi" kapsamında Kırkağaçlı öğrenciler "Bir dilek tut" projesi geliştirdi. Kaymakam Ali Sırmalı'nın da desteğiyle önce ilçeye bağlı belde ve köylerdeki 108 öksüz ve yetim öğrenciye, "Anneniz veya babanız sağ olsaydı onlardan ne isterdiniz" diye soruldu. Öğrenciler de isteklerini birer mektupla Sırmalı'ya bildirdi.

EN ÇOK BİLGİSAYAR İSTEDİLER

Ardından ilçedeki esnaf, STK'lar ve hayırseverlerle görüşen Kaymakam Sırmalı, çocukların hayallerini gerçekleştirebilmek için gerekli olan 5 bin 800 liralık desteği sağladı. Bu parayla da 40'ına dizüstü bilgisayar, 23'üne akıllı cep telefonu, 24'üne bisiklet, 5'ine genç odası takımı, 4'üne dershane kaydı, diğerlerine de akülü engelli arabası, şarjlı bisiklet, fırın, çalışma masası, kıyafet ve yazıcı alındı. "Gerçekleşen hayaller" önceki gün Manisa Valisi Daşöz ve Kaymakam Sırmalı ile 251 Bin Dev Öğrenci Projesi temsilcilerinin de katıldığı törenle çocuklara dağıtıldı. Projenin en ilginç dileği ise Gelenbe Şair Eşref İlköğretim Okulu öğrencisi Alper Kıyak'ın dileğiydi. Beyaz bir köpek ve şarjlı bisiklet isteyen Alper'e beyaz köpeğini Kaymakam Ali Sırmalı teslim etti. Köpeği gördüğünde çok heyecanlanan küçük Alper'in mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu.

Mustafa TIPIRTIN/ SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beyaz köpek' mutluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN