Savcı: Tarkan tedavi olsun

Giriş Tarihi: 24.1.2013

Tarkan'ın da bulunduğu 17 sanığın yargılandığı uyuşturucu davasında mütalaasını açıklayan savcı "Uyuşturucu kullanıcısı olduğu belirlenen Tarkan tedavi edilsin" dedi

Aralarında şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun da bulunduğu 17 sanığın yargılandığı "uyuşturucu madde kullanmak ve satmak" suçlarına ilişkin davada savcı mütalaasını açıkladı. İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuksuz sanıklardan K.K. hazır bulunurken, aralarında Tarkan Tevetoğlu'nun da bulunduğu 16 sanık duruşmaya katılmadı.

KASADA 8 GRAM ESRAR

Duruşmanın başlamasının ardından Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaya, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Ünlü şarkıcının evinde gözaltına alındığını belirten Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaya, gözaltına alındığı sırada Tevetoğlu'nun elbise dolabı içinde çelik kasada iki kilitli poşette sekiz gram, ayrıca yapılan aramada ise 1.5 gram esrar bulunduğunu anlattı. Savcı mütalaasında, yapılan teknik ve fiziki takipler sonucunda Tevetoğlu'nun kokain madde ağırlıklı olmak üzere uyuşturucu madde kullanıcısı olduğu ve uyuşturucu maddeyi sanıklardan M.E.'den temin ettiği iddiaları yer aldı. Savcı, Tevetoğlu'nun da aralarında bulunduğu 6 sanık hakkında TCK'nın 191/2 maddesi gereğince tedavi ve denetimli serbestliğin uygulanmasını talep etti. Savcı, 7 sanık hakkında "uyuşturucu madde ticareti yapmak ve uyuşturucu madde kullanmak"tan çeşitli hapis cezaları, diğer sanıkların ise beraatını talep etti. Duruşma ertelendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı: Tarkan tedavi olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN