Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoştanlar'ın 2 milyon lirasına bloke

Polis, kumarhane şebekesinin lideri olduğu ortaya çıkan Sami Hoştan ve kardeşi Sedat Hoştan'ın suç geliri ile edinildiği ispatlanan 2 milyon liralık nakit ve 0gayrimenkulüne el koydu

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Sami Hoştan liderliğindeki kumar çetesine yönelik operasyon, Türkiye'deki suç gelirleri ile mücadelede ilk olacak bir kararla sonuçlandı. "Suç Gelirlerini Araştırma Büro Amirliği" Sami Hoştan ve kardeşi Sedat Hoştan'ın 2 milyon liralık nakit ve gayrimenkulünün suç gelirleri ile alındığını ispatladı. El konulan para ve gayrimenkulün dava sonuçlanana kadar poliste kalmasına karar verildi.

KUMAR ÇETESİ LİDERİ
İstanbul'da yeraltında faaliyet gösteren bir kumarhane şebekesine baskın düzenlenmişti. Baskında Susurluk hükümlüsü ve Ergenekon sanığı Sami Hoştan'ın kardeşi ile birlikte şebekenin liderliğini yürüttüğü tespit edilmişti. Savcılığın hazırlığı sonrasında yazdığı iddianameye göre Sami Hoştan kumarhane işletiyordu. Hoştan devlet görevlilerine de rüşvet dağıtıyordu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan Suç Gelirlerini Araştırma Büro Amirliği de harıl harıl şebekenin mal varlığını inceledi. Suç gelirlerine el koyup dava sonucuna kadar bloke etmekle görevlendirilen büro, Sami Hoştan'ın 2 milyon liralık mal varlığını kumar parası ile edindiğini belgeledi. Belge savcılığa ulaştırıldı ve yeni büronun ilk icraatı olarak Sami Hoştan'ın 2 milyon liralık varlığına blokaj kondu. Yeni büro ile uyuşturucu kaçıran, hayali ihracat yapan ve rüşvet alanların bu gelirleri suç kapsamında edindikleri belgelendiğinde ev, otomobil ve banka hesaplarına hemen el konulabilecek. Davalar sonuçlanana kadar varlıklar gözetimde tutulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoştanlar'ın 2 milyon lirasına bloke
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN