Nikâh intiharına müebbet istendi

Giriş Tarihi: 26.1.2013

Evlendirilmek için kaçırıldığı evin penceresinden atlayıp ölen genç kızı zorla alıkoyan amca oğluna ağırlaştırılmış ömür boyu hapis talep edildi

Bitlisli Aycan Yüzügüldü'nün (21) hazin hikâyesi, çalışmak için İstanbul'a gelmesiyle başladı. İddiaya göre, Aycan'ın Yüzügüldü'nün amcası Adnan Yüzügüldü (45), genç kızı oğlu Murat (22) ile evlendirmek istiyordu; ancak genç kızı bu evliliğe razı edemedi. Çünkü iddiaya göre genç kızın kalbi o dönemde vatani görevini yapmakta olan başkasındaydı. Israrını sürdüren Adnan Yüzügüldü sürekli 'Hayır' yanıtını alınca, baba-oğul 8 Aralık 2012 gecesi Aycan'ı kaçırarak Kumkapı'daki bir yakınının evine götürdü. İddiaya göre genç kızı oğluyla bir odaya kapatan Adnan Yüzügüldü, "Konuşun, evlenmek üzere anlaşın" dedi. O gece bir anlaşma olmadı. Murat Yüzügüldü genç kıza sarılıp zorla öpmek istedi. Ancak Aycan buna karşı çıktı. O geceyi kaçırıldığı evde geçiren Aycan Yüzügüldü, sabah kendini pencereden attı. 8 metre yükseklikten yere çakılan genç kız bir hafta sonra tedavi gördüğü Haseki Hastanesi'nde öldü.

'SEN BENİM BACIMSIN, DEDİM'
Olay nedeniyle Adnan ve Murat Yüzügüldü hakkında dava açıldı. Murat Yüzügüldü ifadesinde, "Salonda ayrı yattık. Kendisine 'Zorla tecavüz edecek halim yok' dedim. Bana başka birini sevdiğini söyleyince 'Sen benim bacımsın' diyerek Aycan'ı başka bir odaya gönderdim. Sabah evden çıkarken kendisini de eve bırakabileceğimi söyledim. Ancak çıkmak istemedi. Geri döndüğümde bana bir kızın kendini aşağıya attığını söylediler. Kendisini zorla alıkoymadım" dedi. Adnan Yüzügüldü ise zorla kaçırma olmadığını öne sürdü. Savcılık tutuklu baba ile oğlunun yanı sıra ev sahibi Mehmet Can K. ailesine de dava açtı. İddianamede, Adnan Yüzügüldü ile ailenin "Kişi hürriyetini yoksun kılma" suçundan 10 yıla kadar hapisleri istendi. Murat Yüzügüldü'nün ise hem "rehin alma", hem de "cinsel saldırı" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılması istendi. Baba-oğul tutukluluğa itirazları reddetti. Yargılama İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nikâh intiharına müebbet istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN