Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Polis, torbacıların izini sürüp ünlülere ulaştı'

Giriş Tarihi: 27.1.2013

'Etiler Koğuşu' kitabının yazarı polis muhabiri Emrullah Erdinç: Polis eskiden, önce şöhretleri gözaltına alırdı. Artık torbacı üzerinden gidiyor. Bu ünlüler muhtemelen tutuksuz yargılanır

A Haber'de Şirin Sever'in hazırlayıp sunduğu Jurnal adlı programda Narkotik Şube Müdürlüğü'nün yaptığı son uyışturucu operasyonu işlendi. Programın konuğu ise ünlülere yapılan uyuşturucu operasyonlarını 'Etiler Koğuşu' isimli kitabında toplayan polis muhabiri Emrullah Erdinç oldu. Erdinç şunları söyledi:
"Dokuz aydır devam eden bir soruşturma bu... Eskiden bir ünlü hakkında ihbar aldığında o ünlü gözaltına alınır sonra torbacılara ulaşmaya çalışılırdı. 2000'li yıllardan sonra yol haritası değiştirildi. 9 ay öncesinde uyuşturucu torbacısı takibe alındı. Torbacının üzerinden zincirleme torbacılara ulaşıldı. Bir çete oluşturulmuş. Son 3 aya gelindiğinde de polis ünlü isimlere ulaşmaya başladı. Bu operasyonda 400 polis görev yaptı. Yaklaşık 50 adrese operasyon yapıldı. Bu operasyonlarda bazı ünlülerin evinde uyuşturucu da çıktı. Toplamda 20 kilo esrar, 500 gram kokain tespit edildi.
Yıldız Tilbe ilk yakalandığında 1 gram esrarla polis gözaltına almıştı. Basın 500 kilo eroin operasyonuna değil Tilbe'ye önem gösterdi. Şu anda polisin tek derdi torbacı yakalamak. Polis sadece ünlüyü yakalayıp reklamım olsun demiyor. Bugünkülerde torbacı pozisyonunda kimse yok. Bazılarında ise yer temin etmek var. 'Akşam bana gelin birkaç bir şey içeriz' diyor. Bu yer temin etmektir.
Cenk Eren'in evinde uyuşturucu madde bulunmadı. Araştırmalarda uyuşturcu kullandığı yönünde bilgilere ulaşıldı. Önce kan, saç, idrar örnekleri alındı. Sonra ifade verdi. Savcı ifadeleri inceleyip Cenk Eren hakkında dava açılmasını uygun görürse iddianeme yazılacak. Büyük bir olasılıkla bu ünlüler tutuksuz yargılanacak." MAGAZİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Polis, torbacıların izini sürüp ünlülere ulaştı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN