Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avcı kayığı alabora oldu

İstanbul'dan Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Hanoğlu köyü göletine ördek avlamaya gelen 6 kişinin içinde bulunduğu kayığın batması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi suda kayboldu, 3 kişi ise kurtulmayı başardı. Yüzme bilmeyen Volkan Yörük kayık içindeki şişirdiği poşetle kıyıya ulaşmayı başardı.

Giriş Tarihi: 27.1.2013 10:36 Güncelleme Tarihi: 27.1.2013 15:56
İstanbul'dan Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Hanoğlu köyü göletine ördek avlamaya gelen 6 kişinin bulunduğu kayık su alarak battı. Volkan Yörük, Hüseyin Aslantaş ve Engin Yiğit kendi imkanları ile gölden çıktı.

ARAMALAR SABAH DEVAM EDECEK

Gölette kayıp Murat Şentaş, Süleyman Yiğit ve Uğur Osman Ulutürk isimli 3 kişiyi arama çalışması başlatıldı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube dalgıçları gölde botlarla arama çalışması yaptı. Afet Koordinasyon İl Müdürlüğü ve jandarma ekipleri de yaya olarak göl çevresinde arama yaptı. Gecenin kararması ile birlikte ekipler arama çalışmasına son verdi. Aramaların sabahın ilk saatlerinde devam edeceği bildirildi.

KENDİ KURTULDU, AĞABEYİ VE YEĞENİ KAYIP

Yüzerek kıyıya çıkmayı başaran Engin Yiğit'in ağabeyi Süleyman Yiğit ve ablasının oğlu Murat Şentaş gölette kayboldu. Köy kahvehanesinde sobada ısınan Yiğit, ekiplerin ağabeyini ve yeğeni bulmak için çalıştığını söyledi.

YÜZME BİLMİYORDU, ŞİŞİRDİĞİ POŞETLE KURTULDU

Yüzme bilmediğini söyleyen Volkan Yörük, 'Bot batınca hepimiz suya gömüldük. Yüzme bilmiyordum. Elime bir poşet geçirerek onu şişirdim. Göğsüme koyarak rüzgarın istikametine doğru gittim. Rüzgar beni kıyıya doğru itti. Kayık kıyıya 100 metre mesafede battı. Yüzme bilmediğim için 100 metreyi rüzgara karşı gitmeyi gözüme kestiremedim. Diğer istikamete doğru gittim.' dedi.

KAYIP 2 KİŞİNİN ARANMASINA DEVAM EDİLİYOR

Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Hanoğlu köyü göletinde kaybolan 3 kişiden 45 yaşındaki Süleyman Yiğit'in cesedine ulaşıldı. Yoğun kar yağışı altında kurbağa adamlar kayıp 2 kişinin cesedini gölet içinde aramaya devam ediyor.

İstanbul'dan Tekirdağ'ın Muratlı ilçesi Hanoğlu köyü göletine ördek avlamaya gelen 6 kişinin bulunduğu kayık su alarak battı. Volkan Yörük, Hüseyin Aslantaş ve Engin Yiğit kendi imkanları ile göletten çıktı.

Gölette kayıp Murat Şentaş, Süleyman Yiğit ve Uğur Osman Ulutürk isimli 3 kişiyi arama çalışması sabahın ilk ışıklarında başlatıldı. 45 yaşındaki Süleyman Yiğit'in cesedi göl kenarında sazlıkların arasında bulundu. Deniz polisi tarafından sazlıklardan çıkartılan Yiğit'in cesedi otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube kurbağa adamları gölete gelerek cesedin bulunduğu noktada AFAD ekipleriyle dalış yaptı. Avcıların malzemelerinin kıyıya vurduğu yerde dalış yapan kurbağa adamlar, henüz bir sonuca ulaşamadı. Köpekler eşliğinde jandarma timleri de karadan gölet çevresinde arama çalışmalarına devam ediyor. AFAD ekipleri 2 zodyak botla gölün yüzeyini ve kenarlarını taradı.

Aramaların aralıksız devam ettiğini kaydeden Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, 'Dün 6 vatandaşımızın bindiği bot Hanoğlu göletimizde alabora olmuş. Jandarma ve salık ekiplerimize akşam 20:00'da bilgi verilmiş. 3 vatandaşımız kendi imkanları ile çıkmış. Polis ve jandarma ekiplerimiz hem gölette hem de çevresinde arama çalışmalarını yaptı. Jandarma ekiplerimiz köpeklerle gölet etrafında arama yaptı. Sabah aramalar neticesinde bir vatandaşımızın cenazesine ulaştık. Aramalar aralıksız devam ediyor.' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcı kayığı alabora oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN