Mezar açtıran tecavüz

Giriş Tarihi: 28.1.2013

Ordulu Yaşar G. annesinin tecavüz sonucu kendisini doğurduğunu öğrenince dava açtı. 23 yıl önce ölen nüfustaki babanın mezarı DNA örneği için açıldı.

Ordulu 45 yaşındaki Yaşar G., annesinin kendisine, tecavüz sonucu hamile kaldığını öğrenince gerçek babasını bulabilmek için dava açtı. Mahkeme kararıyla da nüfusta babası görünen Abdullah G.'nin mezarı açılarak DNA için örnek alındı.

4 AY ÖNCE ÖĞRENDİ

Ordu'da 45 yıl önce Gülsüm ve Abdullah G. çiftinin oğlu olarak nüfusa kaydettirilen Yaşar G., çocukluğu boyunca bir takım 'dedikodular' ile büyüdü. Büyüyüp İstanbul'a yerleşen Yaşar G., yıllar sonra annesine dedikoduları sorduğunda aldığı cevap karşısında yıkıldı. Talihsiz kadın, yıllar önce tecavüze uğradığını, hamileyken de Abdullah G. ile evlenip kendisini dünyaya getirdiğini anlattı. Gülsüm G., kendisine tecavüz eden kişinin de S.T. isimli şahıs olduğunu söyledi. 4 ay önce yaşanan bu konuşma üzerine Yaşar G., gerçek babasının izine Almanya'da ulaştı. Ancak Almanya'da işçi olarak çalışan S.T., iddiaları reddedip "Yok böyle bir şey, sen benim oğlum olamazsın" dedi. Bunun üzerine Yaşar G., soluğu adliyede aldı ve gerçek babasının tespit edilmesi talebiyle İstanbul Aile Mahkemesi'nde dava açtı.

'OĞLUM DAVASINDA HAKLI'
Dilekçeyi değerlendiren mahkeme, nüfustaki babaya DNA testi yapılmasına karar verdi. Ancak Abdullah G. 23 yıl önce, 52 yaşındayken ölmüştü. Bunun üzerine mezarın açılmasına hükmedildi. Karar doğrultusunda merkeze bağlı Zafer köyünde bulunan mezar geçen hafta açılarak DNA testi için örnekler alındı. Yaşar G. köye gelmezken eşinin mezarının açılmasını bir köşede yaşlı gözlerle izleyen Gülsüm G., "Oğlum büyüyünce durumu daha çok sorup kurcaladı. Sonunda da öğrendi. Ben kimsesiz olduğum için 'Allah'tan bulsun' demiştim. Oğlum davasında haklı" dedi. Köylüler de "Abdullah, Gülsüm'ü hamileyken kabul etti. Herkes bilirdi ama kimse bir şey söylememişti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezar açtıran tecavüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN