Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzme bilmeyen avcı poşetle hayata tutundu

Ördek avında batan kayıkta kaybolan 3 kişiden birinin cesedine ulaşıldı. Kazadan kurtulan üç kişiden yüzme bilmeyen Volkan Yürük, bir poşeti havayla doldurup kıyıya ulaştı. Kayıp iki kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Tekirdağ'da ördek avı sırasında kayığın batması sonucu 3 kişinin kaybolduğu, 3 kişinin de kurtulduğu kazada bir mucize yaşandı. Kurtulanlardan Volkan Yürük yüzme bilmemesine rağmen, şişirdiği poşeti göğsünün altına koyarak, kıyıya ulaşmayı başardığını söyledi. Yüzerek kurtulanlardan Engin Yiğit'in 45 yaşındaki ağabeyi Süleyman Yiğit'in cesedi ise sazlıkların arasında bulundu. İki kardeşin yeğeni Murat Şentaş ile Uğur Osman Ulutürk'ü arama çalışmaları sürüyor. Tekirdağ'ın Muratlı ilçesine bağlı Hanoğlu köyündeki gölete ördek avlamak isterken kayığın batması sonucu 3 kişinin kaybolduğu olaydan kurtulan 3 kişiden Volkan Yürük, yüzme bilmemesine rağmen şişirdiği poşeti kullanarak kıyaya ulaşmayı başardı. Yaşadığı dehşeti anlatan Yürük, "Kayık 100 metre açıldıktan sonra su almaya başladı. Yüzme bilmiyordum. Kısa sürede hepimiz suya gömüldük. Ben suya atlamadan önce kayıkta bulunan bir poşeti alıp havada sallayarak içine hava doldurdum. Poşeti göğsümün altına koyarak can simidi olarak kullanıp suyun üzerinde kalmayı başardım. Rüzgar geldiğimiz yönden estiği için o yöne gidemeyeceğimi düşündüm. Kendimi rüzgara bırakıp ters yöne gitmeye başladım. Bütün hayatım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti. Rüzgar beni iterek kıyıya çıkardı" dedi.

45 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

Kendi imkânlarıyla kıyıya çıkmayı başaran Hüseyin Altıntaş, Volkan Yörük ve Engin Yiğit, Tekirdağ Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi ve Tekirdağ Belediyesi dalgıçları ile İl Afet Koordinasyon ve Jandarma Ekipleri, gece ara verdikleri arama çalışmalarına sabahın ilk ışıklarıyla yeniden başladı. Ekipler, sabah erken saatlerde, yüzerek kıyıya çıkmayı başaranlardan Engin Yiğit'in 45 yaşındaki ağabeyi Süleyman Yiğit'in cesedini ise sazlıkların arasında buldu. İki kardeşin yeğeni Murat Şentaş ile Uğur Osman Ulutürk'ü arama çalışmaları sürüyor. Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Kazım Rıfkı Ayan, 45 kişilik jandarma ekibiyle arama çalışmalarına devam ettiklerini ancak göletin dibinin ağaçlık ve çalılık olması nedeniyle çalışmaların güçlükle yürütüldüğünü söyleyerek, gerekirse Ankara'dan özel jandarma arama kurtarma ekibini isteyeceklerini belirtti. Bu arada İstanbul'dan Hanoğlu göletine gelen avcıların askerlik arkadaşı olduğu ve Muratlı'da yaşayan Süleyman Yiğit'in rehberliğinde ördek avına çıktıkları öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzme bilmeyen avcı poşetle hayata tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN