Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artık hiç kimse ışığı görmedim diyemez!

Giriş Tarihi: 29.1.2013

Vatan Caddesi'ndeki trafik ışıklarına konulan ledleri bazıları dikkat dağıtıcı bulsa da herkes hemfikir: Bu ışıkları görmemek imkansız

İstanbul'un en önemli yollarından birisi olan Vatan Caddesi'ndeki trafik sinyal lambaları yeni yılla birlikte yenilenerek led ampullerle desteklendi. Yan yolları hariç 4 gidiş 4 geliş olarak hizmet veren caddedeki trafik sinyal lambalarının bulunduğu direklere takılan led lambalar, trafik sinyal lambasıyla aynı renkte yanıp sönüyor. Led ampuller tüm araba sürücülerinin dikkatini çektiği gibi caddeyi de adeta o renge bürüyor. Bazı sürücüler ışıkları çok uzaktan da fark edebildiklerini belirterek "Hiçbir sürücü artık ışığın yandığını fark etmedim diyemez" diyor. Bazı sürücüler de ışıkların çok abartılı yandığını bu yüzden de dikkatlerinin dağıldığını belirtiyor. Bülent Demirci, "İşim gereği Vatan Caddesi'ni sürekli kullanıyorum. Her zaman trafik kurallarına dikkat ederim. Yeni takılan led ampuller, biz sürücülerin ışıklara yaklaşmadan yandığını görmemizi sağlıyor. İstanbul'un tüm caddelerinde bu ışıklardan olursa daha faydalı olur" dedi.

"YILBAŞI SÜSÜ SANILIYOR"
Taksi sürücüsü Bahri Taş ise led ampullerin caddeyi daha estetik hale getirdiğini ancak sürücülerin dikkatini dağıttığını, birçok arkadaşının yılbaşı süsü sandığını belirtti. Fatih'te otel işletmeciliği yapan Kadir Kabadayı, Vatan Caddesi'nde bir çok trafik kazasına şahit olduğunu dikkatsiz sürücü ve kurallara uymayan yayalar nedeniyle birçok insanın hayatını kaybettiğini belirterek "Karşıdan karşıya geçmek isteyenler koca koca yanan ışıkların yolları da kendi rengine boyaması ile kurallara ister istemez uyuyor. Eskiden korkarak geçtiğimiz Vatan Caddesi'nden artık karşıdan karşıya daha güvenli geçiyoruz" diyor. Hasan Karadoğan ise kendisi gibi birçok vatandaşın yeni takılan ışıklara bir anlam veremediğini yeni yıldan kalan süslemeler sandığını belirterek "Aşırı yanan bu ışıklar karşıdan karşıya geçmek isteyen ya da sürücülerin gözlerinde yansımaya sebep olabilir. İstenmeyen kazalar meydana gelebilir" diye konuşuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artık hiç kimse ışığı görmedim diyemez!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN