Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ihbarlar çok güldürüyor

Çankırı Belediyesi Beyaz Masa Birimi'ne, 2012 yılında 9 bin 261 başvuruda bulunuldu. Başvurular arasında ilginç talepler yer alıyor.

Giriş Tarihi: 29.1.2013 12:49
Beyaz Masa Birim Sorumlusu Suzan Dinç, vatandaşların istek ve şikayetlerini, 153 numaralı telefon hattına, elektronik posta yoluyla ya da görevli personelle yüz yüze görüşerek iletebildiğini söyledi.

2012 yılında merkeze 9 bin 261 kişinin başvurduğunu belirten Dinç, vatandaşların yaşadıkları sorunların anında çözülmesini beklediğini belirterek, gelen şikayetlerin hemen hemen hepsine çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bazı konularda ise çözüm üretemediklerini anımsatan Dinç, ''Üretemediğimiz sorunlar bizim kurumlarla ilgili olmayan konulardır. Genelde belediyeye gelen bütün vatandaşa elimizden geldiği kadarıyla yardımcı oluyoruz. Vatandaşlarımızın anlayışsız olmalarıyla alakalı sorunlar yaşıyoruz. Bazı durumlarda 153 çağrı merkezimize gelen telefonlarda hakaretlere maruz kalıyoruz'' diye konuştu.

Taleplerin çoğunluğunun anons sisteminin yeniden devreye girmesi, hafriyat atıklarının toplanması ile yolların asfaltlanması olduğunu ifade eden Dinç, '' Vatandaşlar her şeyde bizim çözüm üreteceğimizi düşünüyor. Vatandaş 153 çağrı merkezimize o kadar alışılmış ki her derdi olan bizi arıyor. Bazılarına çok gülüyoruz. Çok saçma dediğimiz konular geliyor. Örneğin; 'Komşumun horozu akşam akşam ötüyor, rahatsız oluyoruz' diyen vatandaşın komşusunun kümesini kaldırdık. Vatandaşı akşam öten horozdan kurtardık. Her gün farklı farklı olaylarla karşılaşabiliyoruz'' dedi.

Vatandaşların istek ve şikayetlerini tek tek not alan merkezdeki personelin zaman zaman ilginç taleplerle de karşılaştığını dile getiren Dinç, bunlar arasında dikkat çekenleri şöyle sıraladı:

''Komşumun horozu akşam akşam ötüyor, rahatsız oluyoruz. Ayaklarımı ısıtamıyorum kaloriferler daha çok yansın. Koyunum kaçtı zabıtadan destek istiyorum. Ayakkabımın eşi kayboldu belediyeden bulunması için anons geçer misiniz. Dama çıkan kedi beni uyutmuyor, dama çıkmasını engellemek için set yapılmasını istiyorum. Otogarda tuvalet kağıdı bitmiş yardım eder misiniz''

Başvuruların tamamını değerlendirmeye aldıklarını, kimseyi mağdur etmediklerini belirten Dinç, 2013 yılında da vatandaşa Beyaz Masa olarak hizmet götürmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ihbarlar çok güldürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN