Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüksek Lisans öğrencilerinden Washington çıkarması

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), dünyanın çeşitli noktalarında başlattığı programlar çerçevesinde yirmi beş yüksek lisans öğrencisini Washington'a gönderdi.

Giriş Tarihi: 29.1.2013
Öğrenciler, iki hafta yoğunlaştırılmış program ile ABD Kongresi ve Amerika Dışişleri Bakanlığı'nın yanı sıra, düşünce kuruluşlarına, üniversitelere, Raytheon, GE, Boing ve Coca-Cola gibi şirketlere düzenlenen ziyaretler ile global bir bakış açısı edinme şansını yakaladı. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu Başkanı Burak Küntay'ın liderliğinde, Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencileri Beyaz Saray'ı ziyaret etme fırsatı buldu. Yüksek Lisans öğrencilerinin Türkiye'de almaları gereken on dersi isterlerse sınıflarında isterlerse Washington DC'de, New York'ta, Silikon Vadisi'nde Berlin'de, Hong Kong'da bulunan kampüslerde alabileceklerini belirten Küntay, "Maksadımız oturduğunuz yerden dünya ile fikir edinmenin dışında dünyayı gezerek ve aksiyonun olduğu yerde bizzat bu organizasyonları yapanlarla, bu karar mercileri ile konuşup bizzat işin içinde olmaya yönelik bir program dizayn ettik" dedi.

GLOBAL LİDERLER YETİŞTİRECEKLER
Türkiye'nin yeni bir eğitim sistemine ihtiyacı olduğunu belirten Burak Küntay "Biz hali hazırda sınıflarda dört duvar arasındaki eğitimi yeterli bulmuyor, dünyanın liderliğine gitmek zorunda olan Türkiye'nin normal eğitim sistemi ile kâfi kalmayacağını düşünüyoruz. O yüzden yapmanız gereken noktada bizzat en iyiler tarafından dünyayı görerek, dünyanın içinde olarak, dünyayı yönetenler ile bir araya gelerek kısacası global düzeyde üst seviyeye gelebilmeniz için, global eğitim alarak bu işi yapmaları gerektiğine inanıyoruz. Biz, global liderler, global işadamları, global siyasetçiler yetiştirme yolundayız" dedi.

BAU BERLİN'E ARAŞTIRMA ÖDÜLÜ
Bahçeşehir Üniversitesi Berlin Kampüsü, 190 Bin Euro tutarındaki araştırma ödülünün idari merkezi olacak. Türkiye, Almanya, İsveç, Polonya, Güney Afrika, Şili ve Güney Kore'nin içinde bulunduğu Siyasal Elitler (parlamenterler) Araştırması, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Esmer tarafından yönetilecek. İsveç Merkez Bankası'nın Sosyal Bilimler Araştırma Vakfı olan Rıksbankens Jubıleumsfond tarafından verilen 190 Bin Euro tutarındaki araştırma ödülünün idari merkezi, Bahçeşehir Üniversitesi Berlin Kampüsü olacak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksek Lisans öğrencilerinden Washington çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN