Bu köprünün inişi yok

Giriş Tarihi: 30.1.2013 13:41

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde karayolu üzerinde çıkışı olan ancak inişi olmayan üstgeçidin merdivenlerinin yerine monte edilmemesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Ağrı-Erzurum karayolu üzerindeki Eleşkirt ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi'nde yol genişletme çalışması sırasında merdivenleri sökülen üst geçit, çalışmalar tamamlandıktan sonra yerine tekrar monte edilmemesini mahalle sakinleri protesto etti. Köprü başına toplanan mahalle sakinleri adına konuşan Şaban Birdal, üç ay önce köprünün bulunduğu mevkide oğlunu trafik kazasına kurban verdiğini ifade ederek, "Yüreği yanan bir baba olarak sesleniyorum. Daha ne bekliyorsunuz? Bu baştan savma yaptığınız köprüyü bitirmek için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?" dedi.

Eleşkirt Kaymakamı Hakan Ezgi ise, üstgeçidin tamamlanması için Erzurum Karayolu Bölge Müdürlüğü'ne yazı gönderdiklerini vurguladı.

Eleşkirt Belediye Başkan Vekili Mustafa Göktürk ise, "Karayolları yol genişletmeden dolayı üstgeçidin bir kısmını söktü. Daha sonra üstgeçidi söktüğü gibi bıraktı. Bir çocuğumuz kaza sonucu hayatını kaybetti. Karayollarına defalarca yazı yazdığımız halde kulak ardı ediliyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu köprünün inişi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN