Doktora dayak kamerada

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Hasta yakınları, doktorun boğazını sıkıp yere yatırdıktan sonra tekmeledi. Olaylar, hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Giriş Tarihi: 31.1.2013 16:37
İddiaya göre, A.G ve akrabası S.G, hastanede sünnet olan 5 yaşındaki yakınlarının koridorda bekletildiğini öne sürerek, Genel Cerrahi Uzmanı Ahmet Korkut Belli ile tartışmaya başladı. Küçük çocuğun dedesi doktorla tartıştığı sırada arkaya geçen A.G ve akrabası S.G, doktorun boğazını sıkıp yere yatırdıktan sonra tekmelemeye başladı. Olaylar hastanenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Araya giren güvenlikçiler, hastane çalışanları ve bazı hasta yakınları, darp edilen doktoru saldırganların elinden güçlükle aldı. Olayın ardından hastanede çalışan doktorlar isyan etti. Saldırı üzerine doktorlar muayeneleri bıraktı. Hastane Başhekimi Fahrettin Özkan, 'Saldırı üzerine doktorlar öğleden sonra hastaları muayene etmeme kararı verdiler. Sadece acil servis ve ameliyathanelerde hizmet verilecek' dedi.

Yaşanan olayın ardından iki saldırgan, hastaneye gelen polislere teslim edildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

İŞTE O ANLAR...BAYRAMPAŞA DEVLET HASTANESİ'NDEKİ DOKTORA ŞİDDETE KINAMA

Kamu Hastaneleri Birliği Fatih Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Muhammet Hamza Müslümanoğlu, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde görevli Cerrahi Uzmanı Sayın Ahmet Korkut Belli'ye yönelik hasta yakınlarının saldırısını kınadı.

Yazılı açıklama yapan Prof. Dr. Muhammet Hamza Müslümanoğlu, 'Tüm sağlık çalışanlarının amacı insan sağlığını korumak ve insanı yaşatmaktır. Hal böyle iken her türlü koşul altında hizmet veren meslektaşlarımıza, şifa dağıttıkları hastalar ya da hasta yakınları tarafından zaman zaman şiddet uygulanmaktadır. Bugün bunun bir örneği maalesef Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde yaşanmıştır. Genel Cerrahi Uzmanı Sayın Ahmet Korkut Belli ameliyat ettiği bir hastanın yakınları tarafından darp edilmiştir. Çalışma arkadaşımıza yönelik bu kabul edilemez durumu şiddetle kınıyorum. Konu Genel Sekreterliğimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Kurumumuz avukatları konu ile ilgili görevlendirilmiş olup. Olayın adli sürecinde her türlü destek sağlanacaktır' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktora dayak kamerada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN