Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Artık askılı bluz giyebileceğim'

Giriş Tarihi: 1.2.2013

Zayıflamak için üç kez ameliyat olan, 158'den 64 kiloya düşen oyuncu Gamze Gözalan dördüncü kez bıçak altına yattı. Gözalan "Askılı bluz giyme hayalim gerçekleşti" dedi

Midesine iki kez kelepçe taktıran bir kez de gastrit bypass ameliyatı olan oyuncu Gamze Gözalan, zayıflamak için dördüncü kez bıçak altına yattı. "Evimiz olacak mı?" ve "Baskül Ailesi" gibi dizilerle tanınan 51 yaşındaki oyuncu bu kez toparlama ve estetik operasyon geçirdi. Ameliyatlarla 8 senede 158'den 64 kiloya düşen Gözalan'ın operasyonu başarılı geçti. Şimdi dikişlerin alınmasını bekliyor. "Vücudumun yeni ölçüsü istediğim gibi oldu" diyen Gözalan geçirdiği süreci anlattı:
İlk ameliyatımı 8 yıl önce oldum. İki ayda 158'den 100 kiloya düştüm. Ama bir gün, içinde bulunduğum araç fazla hareket edince kelepçem patladı; ameliyatla kelepçeyi çıkardılar. Verdiğim kiloları yeniden aldım. 2 sene sonra, 2006'da, hiç düşünmeden ikinci kez ameliyat masasına yattım. Göbeğimden yukarıya kadar kestiler; safra kesemi alıp, kelepçeyi taktılar. Böylece iki yıl süren sancılı dönem başlamış oldu. Daha sonra, 2 yıl önce de 7 saat süren ve iç organlarımın yerini değiştiren gastrit bypass ameliyatı oldum.
Şimdi olayın en güzel safhasındayım. Sadece toparlama ve estetik operasyon oldum. O kadar kiloyu verdikten sonra sarkan ve artık vücuda ağırlık yapan göğüslerimi, sırt ve kollarımı toparlamak gerekiyordu. Güzellik için değil, tıbbi bir zorunluluk halini almıştı. Göğüslerimi taşıyamıyordum, boynum, sırtım ağrıyordu çünkü.
Eski fotoğraflarımı görünce kendime inanamıyorum. "Bu hale nasıl gelmişim" diye kızıyorum kendime. Bu nasıl bir duyarsızlıkmış. Şişmanlık çok kötü. Toplumsal baskıyı üzerinizde hissediyorsunuz. Size iğrençsiniz gözüyle bakıyorlar.
Kot giymeyi özlemiştim. Kot giyebiliyorum. Bu ameliyattan sonra askılı bluzlar giymeyi hayal ediyorum. Hayatımda hiç giymedim. Çok özeniyorum. Artık giyebileceğim için çok mutluyum.
Geçirdiğim ameliyatlardan dolayı bir an bile pişmanlık duymadım. Ölümlerden döndüm ama yine de bugün olsa yine aynı şeyleri yaşardım. Bu ameliyattan sonra hayatımda tamamen yeni sayfa açıyorum.
Tıp dünyasında şişmanlar üzerinden inanılmaz bir rant sağlanıyor. Diyetisyenler zayıflama ilaçları. O yüzden çok iyi doktor seçmek gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Artık askılı bluz giyebileceğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN