'Bence hiçbir benzerlik yok'

Umut'un evli ve bir çocuk babası Pavel Kuklin (27)olduğu öne sürüldü. Anne adayı Tatyana Kuklin DNA testi için geliyor. Ancak 5 yıldır felçli gence bakan Gülsüm anne bu iddiaya inanmıyor

Giriş Tarihi: 1.2.2013
Antalya'da 2008'de geçirdiği kazada felç kalan ve Rus olduğu düşünülen Umut'un hikayesi Rusya'nın ünlü TV programı "Bırakın konuşsun"da konu edildikten sonra gencin kimliği ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Son olarak Umut'un 27 yaşında, evli ve bir kız çocuğu bulunan Pavel Kuklin olduğu öne sürüldü. Ancak Kuklin'in fotoğraflarını Umut'a gösteren Gülsüm Kabadayı şunları söyledi: "Bence hiçbir benzerlik yok. Kaldı ki Umut'un 27 yaşında, evli ve çocuklu olmasının imkânı yok. Hastanedeyken daha çocuktu. 15 yaşlarındaydı. 27 yaşında olması için, kazanın olduğu tarihte 22 yaşında olması gerekiyor. Bence mümkün değil. Umut'un daha sakalları bile yeni çıkmaya başladı." Ayrıca Umut'un sünnetli olduğunu söyleyen Gülsüm Kabadayı, "Umut Müslüman. Rusça'ya tepki verdiği için Rus olduğunu düşünüyoruz. Büyük ihtimalle Rusya'daki Müslüman topluluklardan. Sibirya'da yaşadığı iddia edilen Pavel Kuklin'in Müslüman olmadığını duydum" diye konuştu. Rus anne adayı Tatyana Kuklin ise Umut'un oğlu olduğundan emin olduğunu belirterek "Onun gerçek adı Pavel" dedi. Kuklin ailesi DNA testi için Antalya'ya geliyor.

ARKADAŞLARI EMİN DEĞİL

Rusya'nın Resmi Vesti televizyonuna göre, Umut'un gerçek ismi Pavel Kuklin. Kayıp gencin 2001'de 17 yaşındayken okul balosunda kız arkadaşıyla dans ederken çekilmiş görüntülerini ekrana getiren kanalın haberine göre, görüntüleri defalarca izleyen sınıf arkadaşları ve öğretmenleri "Benzerlikleri var ama kesin bir şey söylemek çok zor" dedi.

DÖRT ANNE ADAYI DAHA VAR
Umut'la ilgili program Rusya'da yayınmlanınca "O benim oğlum" diyen 5 anne adayı daha ortaya çıktı. Rusya Devlet kanalında yayımnlanan 'Pust Govoryat' isimli programa katılan 5 anne adayından DNA örneği alındı. Oğlunun bir striptiz kulübünde dans ettiğini söyleyen Moldovalı Elena Rotaru, Umut'un kulağındaki küpe deliğine işaret etti. Moldovalı Elena, 32 yaşındaki oğlu Gerogi'nin de küpe taktığını bildirdi. Rotaru, Umut'u yüzündeki benden tanıdıklarını belirtti. Moldova'dan programa katılan ikinci anne adayı Lyudmila İlieş oldu. Umut'un gerçek adının Georgi olduğunu ileri süren İlieş Umut'un boynundaki yanık izinin küçükken babasının ağzındaki sigarayı almak isterken olduğunu istedi. Üçüncü anne adayı Galina Çekalova, oğlunun 2002 yılında askere gittiğini 2003 yılında ise ortadan kaybolduğunu bildirdi. Umut'un kendi oğlu olduğunu iddia eden dördüncü aday Nina Solonenko ise "Oğlumun 2006 yılında denizde boğulduğunu söylediler. Ama ben umudumu hiç yitirmedim" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bence hiçbir benzerlik yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN