Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğum yaparken yakılan Zeynep öldü

Giriş Tarihi: 1.2.2013

Özel hastanede yapılan sezaryende kanaması tuttu. Isıtıcıyla sıcak tutulmak istenirken bacakları yakıldı. 74 gün sonra öldü. Hastane için soruşturma açıldı

Yozgat'ta özel bir hastanede sezaryenle doğumda kanamasının durması için elektrikli ısıtıcıyla sıcak tutulmak istenirken bacaklarının yakıldığı iddia edilen Zeynep Sağlam (21) sevk edildiği üniversite hastanesinde 74 gün sonra hayatını kaybetti. Özel hastane yetkilileri ısıtıcı kullandıklarını doğruladı ancak Sağlam'ın doğumunda beklenmeyen sağlık sorunları çıktığını, 3 doktor gözetiminde üniversite hastanesine sevk edildiğini kaydedip ihmal iddialarını reddetti. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden verilen ölüm belgesinde ise "Ölümün yaralanma ile gerçekleşmediği" belirtildi. Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Sağlam'a 74 gün boyunca "Hipotansiyon, zatürree, böbrek yetmezliği ve solunum yetmezliği" tedavisi uygulandığı belirtildi.
AA

'Hesabını verecekler'
Acılı eş Ercan Sağlam, "İhmali olanlar hesap verecek" derken Zeynep Sağlam'ın kayınpederi Köseli Belediye Başkanı Mehmet Sağlam ise "Doğumdan ölmedi, yanıktan öldü. Torunum annesini ememedi. Gelinim daha 21 yaşındaydı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğum yaparken yakılan Zeynep öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN