Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umut, sünnetli ve Müslüman!

Antalya'da, üç çocuk annesi Gülsüm Kabadayı tarafından 5 yıldır bakımı yapılan Umut için Rusya'dan 5 anne adayı ortaya çıktı. Kabadayı da, "O programda Umut'un sünnetli olmasından bahsedilmiyor.Umut sünnetli. Bence Müslüman bir ülkenin çocuğu" dedi.

Giriş Tarihi: 1.2.2013 16:25
Antalya'nın merkez Aksu ilçesinde 5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hafızasını kaybeden ve Gülsüm Kabadayı tarafından bakımı üstlenilen felçli genç için Rusya'da annesi olduğunu iddia eden kadın sayısı 5'e yükseldi. Üç çocuk annesi 41 yaşındaki Gülsüm Kabadayı'nın Rus medyasında yer almasının ardından Tatyana Kuklina isimli bir kadın, Umut'un oğlu Pavel olduğunu iddia etti. Programın ikinci bölümünde dört kadın daha Umut'un annesi olduğunu ileri sürdü. Umut'un annesi olduğunu söyleyen kadınlardan üçü Rus, ikisinin ise Moldovalı olması dikkat çekti.

UMUT, IŞIK OLDU

Rusya'da yayınlanan programın içeriğini ziyaretine gelen Rus asıllı Türk kadınlardan öğrenen Gülsüm Kabadayı, Umut'un bugün itibari ile 5 anne adayı olduğunu söyledi. Umut'un çocukları olduğunu iddia edecek anne sayısının artacağını ifade eden Gülsüm Kabadayı, şöyle konuştu: 'Onlar da yavrularını arıyor. Anneler. Ciğerleri yanıyor. Rusya'daki görüntüleri izledim. Hiçbiri Umut değil. Ama Umut ve Gülsüm anne onlara ışık oldu. Dünyada o kadar kayıp çocuk var ki. Biz nasıl Türkiye'de Umut'un annesini arıyorsak, onlar da Rusya'da arıyor. Umut onlara ışık oldu. Oradaki annelerin hepsi çocuklarının çalışmak için ayrıldığını söylüyor. Ama baktığımız zaman çok yaş farkı var. Umut'a benzemiyor.'
Umut'un koruyucu annesi olduğunu dile getiren Gülsüm Kabadayı, sözlerine şöyle devam etti: 'Ama DNA testi yapılacak. O anne adayları buraya gelse, bu beş anne benim yaptığım işi kaç gün yapar? Bu soruyu soruyorum onlara. Asla bu 5 kişi de gerçeklik payı hissetmedim. Kaç yıl geçti aradan. Programa çıkmaya gerek yok. Beni arasa biz onlara ulaşırdık. Gerçek anne budur.'

UMUT MÜSLÜMAN

Umut'a 5 yıldır öz çocuğundan fazla ilgi gösterdiğini belirten Gülsüm Kabadayı, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Umut, sünnetli ve Müslüman diyoruz. Rusya'dan ayrılan ülkelerde yaşayan bir çocuk olabilir. Rusya'daki televizyon programlarında hiç bundan bahsetmiyorlar. Oradakiler hep yabancı. Gelsinler buyursunlar. Bu atmosferi yaşasınlar. Belki onların çocukları da bulunur. Biz başardık onlar da başarır. Umut, sayesinde onların çocukları bulunabilir. Kesinlikle Umut hıristiyan değil. Bence Müslüman bir ülkenin çocuğu.'

GÜLSÜM ANNE RUSYA'YI BÖYLE AĞLATMIŞTIANNEM SEKİZ AY KOLTUKTA UYUDU

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi Tunahan Ağar ise, ailesinde merhamet duygusunun fazla olduğunu söyledi. Annesi Gülsüm Kabadayı'nın yaptığının parayla dahi yapılamayacağını anlatan Tunahan, 'Bu iş ancak sevgiyle yapılabilir. Umut, felçli yatağa bağlı o nedenle annem özel ilgi gösteriyor. Bizden daha fazla zorluk çekiyor. Umut, hastanedeyken annem 8 ay koltuk üstünde uyudu. Umut'un başında bekledi' dedi.

UMUT'LA BÜYÜDÜM

Umut'un anne adayları hakkında konuşan Tunahan, şunları söyledi: 'Onlar da anne. Evlatlarına karşı merhameti vardır. Ben de, orada Umut'a benzetilen çocukların hem küçüklük hem büyük fotoğrafları var. Umut'la beraber büyüdüm. 20 yaşındayım. Umut kemik yaşından 21 yaşında gözüküyor. O programdaki kişiler çok büyük. Umut'un annesi olduğuna inanamıyorum. DNA testi kanıtlayacak. 5 senedir gerçek anne neden ortaya çıkmadı. Umudumuz az. Gerçek anne çıkarsa buraya gelsin beraber bakarız Umut'a. Ben her gün altını alıyorum. Makineye çamaşır atıyorum' Tunahan Ağar, Umut'un 3 çocuk annesi Gülsüm Kabadayı'nın dördüncü çocuğu olduğunu söyledi.

GÜLSÜN ANNENİN AİLESİ

Minibüs şoförü eşi Zekeriya Ağar'dan 5 yıl önce ayrılan Gülsüm Kabadayı'nın 20 yaşındaki Tunahan Ağar'ın yanı sıra, 17 yaşında lise öğrencisi Mehmet Ali Ağar ve ilköğretim öğrencisi 15 yaşında Firdevsi Güzel Ağar isimli 3 çocuğu bulunuyor.

Gülsüm Kabadayı'nın 'Umut' adını verdiği gence dönemin Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun girişimi ile Mustafa Öz adına kimlik çıkarılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut, sünnetli ve Müslüman!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN