Kahramanlardan ağlatan ziyaret

Sekiz kişiyi alevlerin içinden alan itfaiyeci Ferdin Aslan ve arkadaşları, yangında ağır yaralanan iki kardeşi yoğun bakımda ziyaret etti

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Diyarbakır'da bir apartmanda çıkan yangında 8 kişiyi kurtaran kahraman itfaiyeci Ferdin Aslan ve arkadaşları, yangında ağır yaralanan Emine, Yazgül ve Narin İpek kardeşleri yoğun bakım ünitesinde ziyaret etti. Duygusal anların yaşandığı ziyarette Emine İpek, kendisini kurtaran itfaiyecileri görünce gözyaşı döktü.

"FERZANDE'Yİ DE KURTARSAYDIK"
Bağlar ilçesi Sento Caddesi üzerinde bulunan Barış 2 Apartmanı'nda iki gün önce meydana gelen yangında 5 yaşındaki Ferzende İpek ölmüş, 8 kişi ise itfaiye erleri sayesinde yaralı kurtulmuştu. İpek Ailesi'nin yıllar önce köylerinden kan davası yüzünden Diyarbakır'a göç ettiği, evin de kan davalı oldukları kişiler tarafından kundaklandığı öne sürülmüştü. Kahraman itfaiyeciler, Dicle Üniversitesi Yanık Ünitesi yoğun bakımda tedavi gören 26 yaşındaki Emine, 9 yaşındaki Narin ve 6 aylık Yazgül'ü ziyaret etti. Yangında ağır yaralanan ve vücutlarında 3'üncü dereceden yanık oluşan 3 kardeşi alevlerinden arasından alan itfaiye eri Ferdin Aslan ve arkadaşları Özcan Işık, Cevahir Yaraşır, ziyaret sırasında duygulu anlar yaşadı. Ferdin Aslan, "Keşke Ferzende'yi de kurtarabilseydik. Ama ne yazık ki olmadı. Yine de kurtardığımız insanlar bizim için teselli oldu" dedi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Yaralı Emine İpek, itfaiyecileri görünce gözyaşlarına hâkim olamadı. Kendilerine teşekkür eden İpek, "Size ve diğer arkadaşlarınıza hayatımızı borçluyuz. Gösterdiğiniz bu fedakârlığı hiçbir zaman unutmayacağız" dedi. Vücudunda derin yanıklar oluşan 6 aylık minik Yazgül'ü gören itfaiye erlerinin oldukça duygulandığı gözlerden kaçmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanlardan ağlatan ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN