Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özal ve Menderes'in mezarlarına kamera

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile eski başbakanlardan Adnan Menderes'in mezarları 24 saat kamerayla izlenecek. İBB, her iki mezara kurulacak sistem için ihale açıyor

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Topkapı'da bulunan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in mezarları herhangi bir sabotaj, saldırı ve benzeri ihtimallere karşı 24 saat kamerayla izlenecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağlı Elektronik Sistemler Müdürlüğü, her iki anıt mezara kurulacak kamera sistemi için 11 Şubat'ta ihaleye çıkıyor. İBB, 'Anıt Mezar'lar için 'Kamera Güvenlik Sistemleri Mal Alımı İşi ihalesini internet sitesinden duyurdu. İhale şartnamesinde Özal'ın mezarı için 9, Menderes'in mezarı için ise 11 kamera sisteminin alınacağı duyuruldu.

24 SAAT TAKİP EDİLECEK
Özal'ın zehirlendiğine yönelik iddialarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada kamuoyunda sık sık gündeme gelen anıt mezarla ilgili emniyetin de saldırı ve sabotaj ihbarları aldığı öğrenildi. Kamera görüntüleri hem emniyet güçleri hem de büyükşehir yetkilileri tarafından 24 saat takip edilerek, görüntüler arşivlenecek. Anıt Mezarlara kurulacak olan kamera sisteminin, merkezi yönetimin ilgili birimleri tarafından yapılması gerekirken Büyükşehir Belediyesi'nin böyle bir ihale açması bir diğer dikkat çekici durum.

SES KAYDI YAPILACAK
Kurulacak sistemle, kamera üzerinde ortam seslerinin kullanıcılar tarafından takibine imkân veren kamera ile entegre mikrofon girişi bulunacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özal ve Menderes'in mezarlarına kamera
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN