Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taylan gelmedi Sierra kayboldu

Kayıp ABD'li Sierra'nin arkadaşı Taylan T. "Randevuya gidemedim" dedi. Sierra, Taylan gelmeyince Galata Köprüsü'nden geçerek Eminönü'nde gözden kayboldu

Giriş Tarihi: 2.2.2013
13 gündür kayıp ABD'li Sarai Sierra için MOBESE kayıtlarını tarayan polis, 33 yaşındaki kadının son görüntüsüne, kaybolduğu gün Galata Köprüsü'nde rastladı. Sierra'nın 21 Ocak günü Taylan K. ile Sultanahmet bölgesine gideceği, 34 yaşındaki Taylan K.'nin randevuya gelmemesi üzerine bölgeye tek başına gittiği ve Eminönü'nde kalabalığa karışarak görüntülerden kaybolduğu belirlendi. Sierra'nın kaybolduğu gün Galata Kulesi'nde buluşmak üzere randevulaştığı 34 yaşındaki üniversite mezunu Taylan K., ifadesinde "4 ay önce fotoğraf paylaşım sitesi 'Instagram'da tanıştık. 13 Ocak ve 20 Ocak'ta Beyoğlu'nda buluştuk. Galata Köprüsü üzerinde buluşmak üzere randevulaştık. Ancak geç yattığım için ertesi gün kalkamadım. Beni aramış, uyuduğum için görmedim. Uyandıktan sonra onu aradım ama ulaşamadım.Aramızda herhangi bir duygusal bağ oluşmadı. Sevgili değil arkadaşız" dedi. Serbest bırakılan Taylan K.'nin Sierra ile Galata Kulesi'nde buluşup daha sonra Sultanahmet'te birlikte fotoğraf çekmeyi planladıkları saptandı. MOBESE kayıtlarında 21 Ocak Pazartesi günü Sierra'nın bir süre köprüde bekledikten sonra Taylan K. gelmeyince yalnız başına fotoğraf turuna çıktığı tespit edildi. Sierra'nın Galata Köprüsü'nü geçtikten sonra Eminönü'nde kalabalığa karışmasının ardından görüntülerden kaybolduğu fakat genç kadının hangi yöne gittiğinin belirlenmesi için incelemelerin titizlikle sürdürüldüğü ifade edildi.

INSTAGRAM MESAJI: EĞLENCE İÇİN BURADAYIM
SaraI Sierra, Instagram'a Galata Köprüsü'nden çektiği bir fotoğrafı koyduktan sonra fotoğrafa yorum yapan bir arkadaşının "İş için mi yoksa eğlence mi" sorusuna "Eğlence için buradayım" yanıtını vermiş. Sierra, İstanbul'da çektiği fotoğrafı beğenen "tylloo" kod adını kullanan kişiye ise teşekkür ediyor. Emniyette ifade veren Taylan K. adlı kişinin bu kodu kullandığı tahmin ediliyor. "tylloo" adlı kullanıcı, instagram hesabını silmiş.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taylan gelmedi Sierra kayboldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN