Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 3.2.2013 10:02 Güncelleme Tarihi: 3.2.2013 10:27
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: Güney Ege kıyıları, Doğu Akdeniz, Batı Akdeniz kıyıları ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batı kesimlerde kuvvetli (30-60 km/saat), Kıyı Ege ve Marmara'nın batısında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi , gece ve sabah saatlerinde yurdun doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara,Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-60 km/saat), Kıyı Ege ve Marmara'nın batısında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'de kuvvetli (40-60 km/saat), Kıyı Ege ve Marmara'nın batısında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, başta soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde yurdun doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuvvetli (40-60 Km/S), batısında yer yer fırtına (50-70 Km/S) şeklinde esmesi beklendiğinden başta Bursa ili olmak üzere bölge genelinde soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Aydın ve Muğla çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 Km/S) kıyılarında kısa süreli fırtına (50-70 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Antalya çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN