Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Psikolojik sorunlu anneye tedavi

Giriş Tarihi: 4.2.2013

Mahkeme, nadir bir psikolojik sorun nedeniyle çocuğuna şiddet uygulayıp sonra kurtarmaya çalışan annenin tedavi görmesine karar verdi. Çocuk anneanneye teslim edildi

Ankara Çocuk Mahkemesi, çocuğuna önce zarar veren ardından hastaneye yetiştirerek onu kurtardığını düşünen annenin psikolojik tedaviye alınmasına karar verdi. Ayrıca çocuk anneanneye teslim edildi. Dünyada eşine az rastlanan ve zor teşhis edilen "Munchausen By Trxy-Bakım verenin yapay bozukluğu" psikolojik rahatsızlığı Ankara'da bir devlet hastanesi görevlilerinin dikkatinden kaçmadı. 3 yaşındaki kızı N.D.'ye birçok kez zarar veren anne B.D., çocuğunun düştüğünü veya başına başka bir şey geldiğini söyleyerek defalarca kez aynı hastanenin aciline koştu. Anne B.D., "Çocuğum ölüyor" diyerek, doktorların müdahalesini istiyordu.

KURTARDIĞINDA MUTLU OLUYOR
Çocuğunu ölümden kurtardığını düşünerek mutlu olan annenin davranışlarından şüphelenen doktorlar savcılığa başvurdu. Mahkeme, anne B.D.'nin kontrollerinde, "Bakım verenin yapay bozukluğu" olarak adlandırılan psikolojik rahatsızlığının bulunduğu tespit edildi. Mahkeme N.D'nin anneanneye teslimine ve kadının tedavisine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Psikolojik sorunlu anneye tedavi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN