Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Surlardaki bağımlılar mı öldürdü?

İstanbul'da iki hafta önce kaybolan ABD'li Sarai Sierra'nın (33) önceki gece Cankurtaran'da tarihi surların dibinde cesedinin bulunmasının ardından cinayetle ilgili soruşturma genişletildi. Polis, çevrede oturan kişilerin de aralarında bulunduğu 22 kişinin ifadesini aldı.

AJAN YA DA KURYE DEĞİL

Bir görgü tanığının, salı gecesi surlara yaklaşan beyaz renkli bir araçtan sarkan bir el gördüğü yönündeki ifadesi üzerine polis ekipleri bölgeyi gören güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ancak aracın izine rastlanamadı. Bu arada olay yerinde saptanan sürüklenme izleri, kurbanın başka yerde öldürülüp buraya taşındığı ihtimalini de güçlendirdi. Sierra'nın cesedi dün 5 saat süren otopside detaylı bir şekilde incelendi. Genç kadının vücudunda sperm benzeri bulgulara rastlandığı öğrenildi. Polisin, Sarai'yi pantolonu ve iç çamaşırı diz kapaklarına kadar çekilmiş halde bulduğu ortaya çıktı.Genç kadının bölgeye ihtiyaç gidermek veya fotoğraf çekmek amacıyla girdiğini düşünen polisin, Sierra'nın surda kalan bir evsizin tecavüzüne uğradığı ve aynı kişi tarafından öldürüldüğü ihtimalini de araştırdığı öğrenildi. Genç kadının tecavüze uğradığının kesinleşmesi durumunda olay yerinde bulunan battaniyeden alınan DNA ve doku izlerinin karşılaştırması yapılacak. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı. Çapkın, "Başına vurulmak suretiyle öldürüldüğü kesin" dedi. Çapkın Sierra'nın ajan ya da kurye olduğuna yönelik bir tespitlerinin olmadığını da sözlerine ekledi. Çevrede oturan vatandaşlar ise, Sierra'nın manzara seyretmek veya fotoğraf çekmek için surların içine çıkmış olabileceğini, bu sırada da öldürülmüş olabileceğini savundu. Sarayburnu'nda yaşayan Atilla Elifoğlu da, "Sarayburnu'nun hem röntgencileri, hem de uyuşturucu madde bağımlıları var. Surların içinden sahilde gezen turist bayanları seyrediyorlar. Hepsi birbiriyle irtibatlı. Bir de uyuşturucu bağımlıları var"dedi.

ABD BASININDA GENİŞ YER BULDU
SIerra'nın cesedinin bulunması Amerikan medyasında da geniş yer buldu. New York Times internet sitesinde "Kayıp anne ölü bulundu" başlığıyla olayı duyurdu. ABC News, Sierra'nın bulunması için aileye yardım eden New York Kongre Temsilcisi Michael Grimm'in "Derin üzüntü içindeyim" şeklindeki ifadesine yer verdi. ABC News, Sierra'nın 7 Ocak'ta tek başına Türkiye'ye yolculuk yaptığını ve instagrama yüklediği fotoğraflarla "bir rüya tatil" belgeseli hazırladığını da hatırlattı. CBS news internet sitesindeki haberde ise İstanbul'un genel anlamda güvenli bir şehir olarak nitelendirildiği ancak Sierra'nın ölümüyle turizmin olumsuz etkileneceği savunuldu. Haberde 2008'de İtalyan sanatçı Pippa Bacca'nın otostopla İsrail'e doğru yaptığı yolculukta öldürüldüğü de hatırlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Surlardaki bağımlılar mı öldürdü?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN