Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Anne bana beynini verir misin?'

Giriş Tarihi: 5.2.2013

Diyarbakırlı Kılıç ailesi, kızları Beritan'a beyin tümörü, 4 ay sonra da oğulları Burak'a lenf kanseri teşhisi konmasıyla yıkıldı. Ağrıları artan Beritan'ın annesine bu sorusu yürekleri burktu

Diyarbakırlı Kılıç ailesinin hayatı zaten zordu. Baba Şahin Kılıç, İstanbul'da geçici işlerde çalışarak 4 çocuklu aileyi kıt kanaat geçindiriyordu. Derken ailenin maskotu dedikleri 9 yaşındaki Beritan'da iştahsızlık ve bayılmalar başladı. Diyarbakır'da ilk tetkikleri yapılan Beritan'ın beyinciğinin yanında ceviz büyüklüğünde bir tümör tespit edildi. Beritan acilen Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Anne Saliha Kılıç, 2 çocuğunu babaanneye bırakarak, Beritan ile hastanede kalmaya başladı. Baba Kılıç da işi bıraktı, Ankara'ya geldi. Beritan'a ışın ve kemoterapi tedavisine başlandı.

"BU ACI BİTSİN"
Hastanede yapılan organ nakillerini öğrenen Beritan'ın, "Anne bana beynini verir misin? Ne olur ver bu acı bitsin" sözleri anne Saliha Kılıç'ı çok üzdü. Anne Kılıç, "Alabilseler, değil beynimi tüm vücudumu vereyim" diye gözyaşı döküyor. Beritan'ın beynindeki tümörün küçüldüğü haberini alan aile 4 ay sonra ODTÜ'de Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği okuyan oğulları Burak'ın (22) da lenf kanseri olduğunun ortaya çıkmasıyla ikinci şoku yaşadı. Final sınavlarının ardından diğer iki kardeşi Leyla ve Muhammed'i ziyarete Diyarbakır'a giden Burak da bir gece ateş sonucu baygınlık geçirince Gazi Tıp Hematoloji Servisi'ne sevk edildi. Kardeşi için üzülen Burak'a lenf kanseri teşhisi konuldu. Yaklaşık bir aydır vücudunun her yerinden biyopsi için örnekler alınan Burak'ın hâlâ tetkikleri sürüyor. Kılıç ailesinin Diyarbakır'da babaanneleriyle yaşayan 2 çocuğu Leyla ile Muhammed'e kansere karşı genetik testleri yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Anne bana beynini verir misin?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN