BAU'lu öğrencilerden sosyal sorumluluk atağı

Giriş Tarihi: 5.2.2013

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) öğrencileri tarafından gönüllü olarak yürütülen sosyal sorumluluk projeleri, Türkiye'nin dört bir köşesinde eğitime destek olmaya devam ediyor

BAU bünyesinde bulunan"Bi'Soluk" ve "Sosyal Ben" sosyal sorumluluk kulüpleri tarafından organize edilen projeler kapsamında Türkiye'nin farklı bölgelerinde ihtiyaç sahibi okul ve öğrencilere kitap, bilgisayar ve eğitim olanakları sağlanıyor.

KARS'A BİLGİSAYAR LABORATUARI AÇILDI

Kars'ın Büyükdurduran Köyü'nden gelen çağrıya yanıt veren Bi'Soluk ekibi, evde yaptıkları kurabiyelerin satışından elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi köy ilkokuluna bilgisayar laboratuarı kurdu. Yarı yıl tatilinde Ermenistan sınırındaki köyün yolunu tutan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri Büyükdurduran Köyü İlkokulu'ndaki boş bir sınıfı öğrencilerin kullanımına açık laboratuar haline getirdi. Proje kapsamında 10 bilgisayar, 3 bin 500 kitap ve projeksiyon cihazının da bulunduğu çok amaçlı salonun açılışı öğrencilerle bir araya gelen Akkaya Kaymakamı Osman Uğurlu tarafından yapıldı. 57. projelerine imza attıklarını belirten Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Emir Özcan, "Edirne'den Kars'a birçok ilde farklı projelerimiz oluyor. Bu kütüphane ile çocuklara rahat ders çalışabilecekleri bir ortam yarattık. Birçok yeni kitap, bilgisayar aldık. Bir haftalık bir çalışmayla boş bir sınıfı hazır hale getirdik. Çocuklara böyle bir ortam kuruduğumuz için çok mutluyuz" dedi.

SOSYAL BEN EKİBİ ŞANLIURFA'DA
İhtiyacı olan bölgelerde ilköğretim çağındaki çocuklara sosyal eğitim vermek üzerine bir sosyal sorumluluk projesi de yine Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Sosyal Ben ekibinden geldi. Geçtiğimiz hafta Şanlıurfa'da öğrenciler ile bir araya gelen ekip, Şanlıurfa Belediyesi Hayati Harrani Gençlik Merkezi'nde oluşturdukları resim, tiyatro, dans ve müzik atölyelerinde çocuklara ilgi duydukları alanlarda eğitim verdi. Gönüllü öğrenciler, 7-13 yaş arası imkânları kısıtlı gençlerin sosyal ve sanatsal faaliyetlere katılımlarını teşvik etmek amacıyla bir dizi eğitim programı organize etti. Öğrenme problemlerini çözme, katılım mekanizmalarını geliştirme gibi birçok konuda eğitimler verilen projede ayrıca tiyatro, müzik, spor, takı tasarım gibi alanlarda çalışmalar yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BAU'lu öğrencilerden sosyal sorumluluk atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN