Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul’da kanlı hesaplaşma

'da 16 Ocak'ta lakaplı Kürt asıllı ünlü mafya babası 'ı öldürülmesini organize ettiği iddia edilen Azeri asıllı Rus mafya babası 'in (Rövşen Lenkoranski lakaplı) İstanbul'da öldürüldüğü öne sürüldü.

Giriş Tarihi: 6.2.2013 15:05 Güncelleme Tarihi: 6.2.2013 15:08
Usoyan'ın restoran çıkışında keskin nişancı tarafından öldürülmesinin ardından, Rus basını ın arkasında Caniyev'in de olabileceğini iddia etmişti.

Life News haber ajansına bilgi konuşan bir Rus güvenlik görevlisi, "Suikast 4 gün önce İstanbul'da gerçekleşti. Çok sayıda korumasının eşlik ettiği Lenkoranski ve adamları otomatik silahların hedefinden kaçamadı." dedi.

Kaynağa göre, Azeri mafya babası İstanbul'daki bir hastanede hayatını kaybetti. Haberde, "Rus istihbarat yetkilileri, bu bilginin onaylanması hususunda Türkiye güvenlik görevlilerine yazı göndermeye hazırlanıyor." denildi.Usoyan'a yönelik suikastın arkasında diğer Azeri asıllı mafya babası Rufat Nasibov'un da (Rufat Gyandjinski) olabileceği iddia ediliyordu. Rus basını, Nasibov'un bir kaç gün önce 'da öldürüldüğünü iddia etse de, bazı güvenlik görevlileri iddiaları yalanlamıştı.

Bua arda Rövşan Caniyev'in kardeşi, Namık Caniyev iddiaları yalanladı. Azeri basınına konuşan kardeş Caniyev, "Rövşan şu an Dubai'de yaşıyor. Kendisi ile her gün konuşuyorum. Bugün de konuştum. Bu haberleri kim yayıyor, bilemiyorum." iddiasında bulundu.

Eylül 2010'da da Gürcistan doğumlu 'a silahlı suikast düzenlenmişti. Saldırı yer altı dünyasında kanlı hesaplaşmanın bir sonucu olduğu iddia edilmişti. Ded Hasan'nın Gürcü asıllı mafya babası Tariel Oniani ile kanlı bir çatışma içinde olduğu kaydedilmişti. Oniani halen Moskova'da bir cezaevinde tutuklu bulunuyor. Oniani'nin Soçi 2014 Kış Olimpiyatları'nda bazı projelerin paylaşımı konusunda Ded Hasan'la anlaşmazlığa düştüğü belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul’da kanlı hesaplaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN