Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emre'ye 'hileli satış' sorgusu

Futbolcu Emre Belözoğlu'nun, kayınpederine ait şirketin devri sırasında şirket araçlarının hileli olarak eşine satıldığı yönündeki şikâyet üzerine ifade verdiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Fenerbahçe'nin Milli futbolcusu Emre Belözoğlu, önceki gün İzmir'de adliyeye giderek yaklaşık 40 dakika kalmış ve Cumhuriyet Savcısı Ali Osman Kaynak ile görüşmüştü. Belözoğlu'nun kayınpederi Şaban Gürevin'in, 2009'da, aile şirketindeki hisselerini kardeşi Ramazan Gürevin'e devrettiği, Şaban Gürevin'in kullandığı şirket adına kayıtlı lüks otomobil ile kızı Nurgül Çetinkaya'nın kullandığı lüks otomobilin satışı için ise, yetkisi olmadığı halde usulsüz olarak damadı Emre Belözoğlu'nun kuzeni Volkan Bahçekapılı'ya velaket verdiği öne sürüldü.

SUÇ DUYURUSU

Bahçekapılı'nın ise otomobillerden birini Emre Belözoğlu adına Tolga Tarhu'ya, diğerini ise Belözoğlu'nun eşi Tuğba Belözoğlu'na sattığı öğrenildi. Ramazan Gürevin ise avukatları aracılığıyla hileli mal kaçırmak suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Dava dilekçesinde, iki otomobilin satışından elde edilen gelirin şirket hesaplarına aktarılmadığı, Şaban Gürevin'in usulsüz vekaleti ile yapılan bu satışların şirketten mal kaçırmak amaçlı olduğuna yer verdi. Avukatlar ayrıca, bu olaylardan dolayı dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma ve görevi kötüye kullanma suçlarının oluştuğunu ifade etti. Emre Belözoğlu'nun da söz konusu şikâyet nedeniyle adliyeye giderek ifade verdiği öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emre'ye 'hileli satış' sorgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN