nde şok iddia!

Giriş Tarihi: 8.2.2013 11:02 Güncelleme Tarihi: 8.2.2013 16:26

nde yaptığı gerekçesiyle, hakkında 'hayasızca hareketlerde bulunmak' suçundan dava açılan devlet sanatçısı, polise verdiği ifadeyi değiştirdi ve suçlamayı kabul etmedi.

Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesine 13 Kasım 2012'de gönderilen "ne her gün saat 08.15-08.20 arasında binen 30 yaşlarında iyi giyimli, atletik yapılı, güneş gözlüğü takan bir kişinin, ön tarafına çanta ve ceketini koyup kadınlara bakarak yaptığını gördüm. Bu kişinin resimlerini gönderiyorum gereğinin yapılmasını istiyorum" yazılı e-posta gönderildi. Bunun üzerine sivil ahlak polisleri, belirtilen yerden her gün otobüse binmeye başladı. 16 Kasım 2012 tarihinde polisler, şüpheliyi belirtildiği şekilde otobüsün içinde mastürbasyon yaparken gördü. Adının S.B. olduğu belirlenen şahıs, otobüsten indikten sonra gözaltına alındı. Ahlak Bürosuna götürülen S.B.'nin evli olduğu ve bir orkestrada devlet sanatçısı olarak çalıştığı tespit edildi. İfadesinde S.B., otobüste mastürbasyon yaptığını kabul etti.Cumhuriyet savcısının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve hakkında 'Hayasızca hareketlerde bulunmak' suçundan dava açılan S.B., Adana 9. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istenen müzisyen S.B., suçlamayı kabul etmedi. Polise verdiği ifadesini kabul etmediğini belirten S.B., polis zoruyla ifadeye imza attığını iddia ederek, 'Polisler 'bu şekilde ifadeyi imzala, bir şey çıkmaz. Bunu imzalarsan seni serbest bırakırız, yoksa nezarethanede kalırsın' dediler, ben de imzaladım. Ben otobüste mastürbasyon yapmadım' diyerek beraatını istedi. Ardından hakim, S.B.'nin polisteki ifadesini okudu. S.B. de, 'Şimdiki ifadem doğrudur' dedi.
Sanığın avukatı Okan Özsarı da, müvekkiline polislerin baskı kurduğunu iddia etti. Avukat Özsarı, müvekkilinin o gün provaları olduğunu, kendisine baskı kurulup yazılan ifadenin imzalatıldığını öne sürdü. Özsarı, "Polisler 'İmzalamazsan basına yansır, rezil olursun, 2 gün nezarethanede kalırsın' demişlerdir. Müvekkilimin bu işi yaptığına dair delil de yoktur' dedi.

Duruşma, S.B.'yi gözaltına alınan 3 polis memurunun dinlenmesi için ertelendi.

S.B., polis verdiği ifadede, "2000'den buyana orkestrada korno sanatçısı olarak çalışmaktayım. Kullanmış olduğum enstrüman üflemeli çalgı olduğu için sabahları ara ara kasıklarımda şişme oluyor. Amacım kimseyi rahatsız etmek değil, kasıklarımdaki şişliği indirmektir. Psikolojik rahatsızlığım yoktur. Bunu bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yapmaya başladım. Denedim, rahatlayınca devam ettim. Yaptığımdan çok pişmanım. İnsanların beni görüp rahatsız olmaları beni iki kat rahatsız etmiştir. Bundan sonra yapmayacağım" ifadelerini kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk otobüsünde şok iddia!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN