Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelliyi engelleyen

'nda, engelliler için yapılan , görenleri hayrete düşürüyor.

Giriş Tarihi: 11.2.2013 10:52
Engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla yapılan üst geçidin bir ayağında engelli rampası olmasına rağmen diğer ayağında sadece merdiven bulunuyor. Üst geçide çıktıklarında sıkıntı yaşayan engelliler yetkililerden sorunun çözümünü istiyor.

Piyalepaşa Bulvarı'nda engelliler için düzenlenen tek , yeni yapılan yolun kurbanı oldu. Üst geçidin engelliler için düzenlenen rampası, yeni yol nedeniyle yıkıldı. Engelliler şimdi yolun karşısına nasıl geçeceklerini düşünüyor. Piyalepaşa Bulvarı'ndaki üstgeçitin bir ayağında engelli rampası diğer ayağında merdiven olması dikkat çekiyor. Tekerlekli sandalyeyle rampayı geçerek üst geçide ulaşan engelliler, aşağı inmek için çevrede bulunan vatandaşlardan yardım istiyor. İlginç tasarımı ile dikkat çeken üst geçide çıkınca sıkıntıları bir kat daha artan engelli vatandaşlar duruma isyan ediyor.'nda oturan ve akrabalarını ziyaret için daha önce üst geçidi kullanan Bahattin Hekimoğlu, babasının yardımıyla üst geçidi kullandı. Babası ve vatandaşların yardımı ile üst geçidin merdivenlerinden indirilen Hekimoğlu, "Daha önce buraya sadece bu üst geçitten geçebiliyordum. Ancak yeni yol yapılınca üst geçidin bir tarafındaki engelli platformunu yıktılar. Ben de ancak babamın yardımıyla aşağıya inebiliyorum. Lütfen bu sorunu çözsünler' dedi.

Oğlunu kucağında aşağıya indiren baba Cengiz Hekimoğlu ise 'Bu İstanbul'un sorunu. Burası Piyalepaşa Bulvarı'nın tek engelli üst geçidiydi. Ama gördüğünüz gibi artık oğlum rahatlıkla karşıya geçemiyoruz. Buna bir çözüm bulunsun. Zaten bu şehirde hep bu zorlukları yaşıyoruz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelliyi engelleyen üst geçit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN