Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 11.2.2013 06:55 Güncelleme Tarihi: 11.2.2013 09:54

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; bu akşam saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçeleri ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Hatay, Osmaniye ve Adana'nın güney ve doğu ilçelerinde (Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Erzurum, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Ağrı, Muş, Isparta, Burdur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Ülkemiz genelinde güney ve güneybatı (lodos), zamanla Marmara'nın batısı ve Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in batı kıyıları ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyıları ve İç Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-60 Km/S) esmesi bekleniyor.UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların, bu akşam saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinde, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Hatay, Osmaniye ve Adana'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, heyelan, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde doğusu ile Balıkesir, yarın (Pazartesi) bölgenin güney ve doğusu ile Tekirdağ çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren bölgenin güneydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, kıyılarında yer yer gökgürültülü sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, bu akşam saatlerinde İzmir, Muğla ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ:
Çok bulutlu, batı kesimleri, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, kıyılarında yer yer gökgürültülü sağanak, gece saatlerinden itibaren Isparta ve Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde yer yer kar şeklinde olacağı bekleniyor. Yağışların; yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Hatay, Osmaniye ve Adana'nın güney ve doğu ilçelerinde (Ceyhan, Yumurtalık ve Karataş) kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in batı kıyıları ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile gece saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Yozgat ve Sivas çevreleri ile zamanla kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Bölgenin doğusunda güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/S) eseceği tahmdiliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur, zamanla kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum ve Samsun'nun Çarşamba ilçesi ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Gümüşhane ve Bayburt, öğle saatlerinde Artvin dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerin de gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Malatya, Erzincan ve Tunceli çevreleri, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren bölgenin batısı ile zamanla kuzeydoğusu dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif olmak üzere Gaziantep ve Kilis çevreleri, gece saatlerinden itibaren bölgenin batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN