Sahte MİT kimliğiyle dolandırıcılık

Giriş Tarihi: 11.2.2013 14:16

Zonguldak'ta kendilerini Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personeli olarak tanıttığı iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı.

Mithatpaşa mahallesinde bir otelde konaklayan Hüseyin K. (33), Mesut A. (28) ve Zülfikar E. (23) kendilerini otel görevlilerine MİT mensubu olarak tanıttı.

Zanlıların durumundan şüphelenen otel görevlileri, durumu polise bildirdi. Gözaltına alınan 3 kişinin, yapılan inceleme sonunda MİT mensubu olmadığı belirlendi.

Hüseyin K'nın üzerinde yapılan aramada MİT mensubu olduğuna dair sahte evrak ve para bulundu. Hüseyin K'nın, aynı zamanda asker firarisi olduğu bildirildi.

Şüphelilerin kaldıkları otelde konaklama ücreti faturasını MİT adına kestirdikleri belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından zanlılar adliyeye sevk edildi.MİT MENSUBUYUM DİYE ARKADAŞLARINI DOLANDIRMIŞ

Zanlılardan Hüseyin K. ve Zülfikar E'nin asker firarisi olarak yakalanmalarının ardından İzmir'de askeri ceza evinde birlikte yattığı öğrenildi.
Hüseyin K'nın, ceza evinde yattığı süre boyunca Zülfikar E'ye, gizli görevde MİT mensubu olduğunu belirterek, ''MİT'e yerleştireceğim'' diye dolandırdığı öğrenildi.

Her iki zanlının cezalarını çekmelerinin ardından Hüseyin K, birliğine teslim olmayarak kaçtı. Zülfikar E ise memleketi Tokat'a geri döndü.
Bir süre sonra Zülfikar E'yi arayan Hüseyin K, ''MİT'e alınıyorsun. Gerekli evraklarını hazırla. Ben yanına geliyorum'' diyerek Tokat'a gittiği ve burada işe yerleştirme karşılığında yaklaşık 5 bin lira para aldığı belirlendi.

Her iki zanlının daha sonra il il dolaşarak kendilerini MİT mensubu olarak tanıttıkları tespit edildi.

Zanlıların paralarının bitmesinin ardından Zülfikar E, halasının oğlu Mesut A'yı arayarak ''Seni MİT'e işe yerleştireceğiz bin lira hazırla'' dediği ve bu kişiyi de yanlarına alarak Zonguldak'a geldikleri bildirildi.

Mithatpaşa mahallesinde bir otelde konaklayan Hüseyin K., Mesut A. ve Zülfikar E. kendilerini otel görevlilerine MİT mensubu olarak tanıtması sonucu gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte MİT kimliğiyle dolandırıcılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN