Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vefalı doktorundan Sezer'e yepyeni yüz

Aydın'da yarık dudak ve damakla dünyaya geldiği için konuşamayan Sezer Avcı'nın maddi sıkıntı yaşayan ailesine yardım eli Op. Dr. Coşkun Levent Taşçı'dan geldi. Taşçı, tüm tedavi masraflarını üstlenip yalnız bırakmadığı hastasını yeni yüzüne kavuşturdu. 11 yaşındaki Avcı şimdi terapiyle konuşmayı öğrenecek

Giriş Tarihi: 11.2.2013
Aydın Söke'de 2002'de dünyaya gelen Sezer Avcı'nın sağlıklı çocuklardan farkı, yarık dudak ve damak hastası olarak doğmasıydı. Sezer'e ilk altı ayına kadar hiçbir müdahale yapılmadı.

AYDIN'DAKİ İLK DOKTORU

Yedinci ayına girdiğinde Aydın Devlet Hastanesi'nde tedavisi başlayan talihsiz bebeğin yüzünü doktoru güldürdü. Plastik cerrah Op. Dr. Coşkun Levent Taşçı, bütün masrafları üstlenerek maddi durumu iyi olmayan Avcı ailesine yardım elini uzattı.

SIRADA BURNU VAR

Sezer'e önce devlet hastanesinde daha sonra İstanbul'da çalışmaya başladığı Superplast Estetik Cerrahi Merkezi'nde defalarca kez damak uzatma ameliyatı ve estetik operasyon yapan Dr. Coşkun, kısa süre sonra küçük çocuğun burnuna da operasyon yapacak. Okul hayatında dışlanan, psikolojisi bozulan Sezer'in yüzü düzeldikçe özgüveninin geldiğini bildiren Op.Dr. Coşkun, şimdi Sezer'i konuşturmak için uğraşıyor.

ALTYAPISI HAZIRLANDI

Sezer'in iyi bir tedaviyle kısa sürede konuşma yetisini kazanabileceğini dile getiren Dr. Coşkun, "Şimdi tek ihtiyacı konuşma terapisi almak. Aslında Sezer beş yaşındayken konuşabileceği bütün altyapılarını hazırdı. Damağını kapatmıştık ve damağının arkasından hava kaçırmasını engellemiştik. Ama ilgilenen iyi bir merkez bulamamıştık. Onun için de terapi veren merkez araştırması yapıyoruz" dedi. '

YÜZÜ GÜLSÜN BANA YETER'

Terapi masraflarını da karşılayacağını kaydeden Op.Dr. Coşkun şunları söyledi: "Sezer'in gelecekteki hayatında sıkıntı çekmemesi için hem de ihtiyacı olan bir aileyi güldürmek için gönülden yardım ettim. Onun aynaya bakarken mutlu olması bana edilmiş en güzel teşekkür."

BABASI HİÇ İLGİLENMEDİ
12 yıllık evliliğinde şiddet gördüğünü ve aldatıldığını söyleyen anne Feride Avcı ise "Babası Sezer'in rahatsızlığıyla hiç ilgilenmedi. Şu anda boşanma aşamasındayız. Doktorumuz Levent Bey bize yardım etti" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vefalı doktorundan Sezer'e yepyeni yüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN