Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Global Eğitime Katkı' ödülü Enver Yücel'in

İtalya'nın Başkenti Roma'da bulunan Sapienza Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 5. Dünya Eğitim Bilimler Konferansı çerçevesinde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, 'Global Eğitime Katkı' ödülüne layık görüldü

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Dünyanın 82 farklı ülkesinden 1300 akademisyenin katıldığı ve 'Yaşam Boyu Öğrenme' ana temalı 5. Dünya Eğitim Bilimleri Konferansı'nda eğitim bilimci, araştırmacı, uzman, yönetici, öğrenci ve birçok sivil toplum kuruluşu üyeleri biraraya gelerek bilim, eğitim ve öğretim alanındaki son gelişmeleri değerlendirdi.

EKONOMİK KRİZİN ÇÖZÜMÜ EĞİTİME YATIRIM

Türkiye'de ve dünyada eğitim alanında yaptığı yatırım ve atılımlar nedeniyle Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, 'Global Eğitime Katkı' ödülüne layık görüldü. Ödülünü T.C. Vatikan Büyükelçisi Kenan Gürsoy'un elinden alan Yücel, "Türkiye, ekonomik krizlere alışık bir ülke ama bizler bu kriz ortamında hiçbir zaman eğitimden kesinti yapmadık. Aksine daha çok yatırım yaptık. Çünkü ekonomik krizin çözümü de eğitim kanalıyla olur. Global bir dünyada yaşıyoruz. Hepimiz biliyoruz ki dünya küresel bir köy haline gelmiştir. O zaman eğitimimizde, müfredatımızda, eğitim anlayışımızda hatta eğitim sistemimizde global olmak zorundadır. Buna hayır diyen birisi varsa ülkesini ve bireylerini dünyadan soyutluyor, dünyada süregelen hızlı değişime ve gelişime kapatıyor demektir. Bu sebeple biz eğitimcilerin gündemi global ve kaliteli eğitim olmalıdır" dedi.

"İNSANLARIN REFAHI VE MUTLUĞU İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Bundan iki yıl önce Dünya Eğitim Girişimcileri Birliği'ni kurduğunu ve eş başkanlığını yürüttüğünü belirten Enver Yücel, "Bir yıl önce ABD'de 50 'ye yakın eğitim fakültesi dekanlarıyla biraraya geldim. Dünya eğitim fakülteleri dekanları birliğini kurma çalışmalarını başlattım. Bu projeye herkes sahip çıktı ve çalışmalar son hızla devam ediyor. Ben şunu çok iyi biliyorum, biz eğitimciler öğrencilerimizi tüm dünya insanlarının refahı ve mutluluğu için yetiştiriyoruz. Bu bizim yeni misyonumuzdur" diye ekledi.

ROMA'DA YENİ BİR MERKEZ AÇILIYOR

Sadece sınıflarda ve amfilerde yapılan eğitim geleneğini sonlandırmak değil, aynı zamanda dünyanın birçok farklı ülkesine gönderilen öğrencilerin gittikleri yerlerde yeni tecrübeler edinmesini istediklerini belirten Enver Yücel, "Dünyanın birçok ülkesinde yeni merkezler veya kampüsler açıyoruz. Berlin'in ardından şimdi de Roma'da yeni bir merkez açacağız. Dizayn ve tasarım anlamında oldukça büyük önem taşıyan bu kentte bir merkezimizin olması eğitim anlamında önemli bir adım olacaktır" dedi. Öğrencilerin en az bir eğitim-öğretim dönemini Roma'da geçirmelerini istediklerini belirten Enver Yücel, "Şu an bir üniversiteyle yaptığımız işbirliği neticesinde, Bahçeşehir Üniversitesi'nin bir merkezini burada açacağız. Burada özellikle tasarım, iletişim, ekonomi ve işletmecilik anlamında bölümlerimiz olacak. Türkiye'den gelen öğretim üyeleri ve Roma'nın diğer üniversitelerinden gelecek öğretim üyeleriyle bir kampüs oluşturmaya çalışıyoruz" dedi. Kampüsüm Dünya anlayışıyla yola çıktıklarının altını çizen Yücel, başka ülkelerde de kampüs açma girişimlerinin sürdüğünü,Tunus'ta da bir enstitü kurma girişimleri olduğunu belirtti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Global Eğitime Katkı' ödülü Enver Yücel'in
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN