Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanserle savaşta kemoterapi tek çözüm değil

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Almanya'nın Heidelberg kentinde bulunan Kanser Araştırma Merkezi gelişen tıp ve teknolojik imkânlar sayesinde kanser tedavisinde artık kemoterapinin dışında da yöntemler kullanılabileceğini açıkladı. Merkez'den Prof. Andreas Trumpp, kemoterapinin öncü hücrelere zarar verdiğini beliterek 3 yeni tedavi yönteminden bahsetti:
1) Kök hücre tedavisi. Vücut kök hücreler sayesinde kendisini yenileyebiliyor. Kök hücrelere odaklanılarak yapılacak bir tedavi bu hücrelerin hızla bölünebilme özelliği nedeniyle vücutta kanserli hücreleri yok etmekte silah olabilir.
2) Biyokim- yasal yöntem de gün geçtikçe daha da geliştiriliyor. Prof. Trumpp'un bahsettiği yöntemde 'T hücreleri' adı verilen T Lenfositleri öne çıkıyor. Trumpp "T Lenfositleri tümörlü hücrelerdeki belli protein yapılarını tanıyor. Özellikle bu hücreye karşı harekete geçiyor ve bu protein yapısını içeren hücreyi öldürüyor" diyor.
3) Bağışıklık sistemini güçlendirerek kansere karşı vücutta direnci artıracak aşılar gelecekte yeni tedavi yöntemlerinde etkin kullanılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanserle savaşta kemoterapi tek çözüm değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN