Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rambo'nun başına 1 milyon dolar

ABD'de, işten atılmasına neden olduğunu öne sürdüğü kişileri "ölüm listesi"ne alıp, 3'ünü katleden eski polis Dorner'ın yakalanması için başına para ödülü kondu

Giriş Tarihi: 12.2.2013
ABD'nin Kalifroniya eyaletinde güvenlik güçleri ile ile eski polis Christopher Jordan Dorner arasında 3 Şubat 2013'ten bu yana kovalamaca aralıksız sürüyor. 2008'de polislikten atılmasından sorumlu tuttuğu kişileri öldüreceğini söyleyen ve şimdiye kadar 3 kişiyi öldüren Dorner'ın başına 1 milyon dolar (1 milyon 770 bin TL) ödül kondu. Los Angeles Polis Departmanı (LAPD) tarafından yapılan açıklamada ödülün, 33 yaşındaki Dorner'ın yakalanmasına yardım edeceklere verileceği belirtildi. LAPD Şefi Charlie Beck sözkonusu ödülün Kaliforniya eyaleti için rekor olduğunu belirterek, "Christopher Dorner yüzünden 50 kişiyi yakın koruma altına aldık. O gerçekten bölgemiz için bir terörist. Eski polis memurumuza ulaşmak için çok somut gelişmeler içindeyiz. Ancak şu an size bu gelişmeler hakkında bilgi vermem doğru değil" şeklinde konuştu.

GRAMMY KÂBUSU...

Güvenlik güçleri, hâlâ yaşadığını düşündükleri Dorner'ın hakkında konuşulanları basından takip ettiğini düşünüyor. Dolayısıyla para ödülünü gördüğünde de iyice köşeye sıkıştığını düşünmesi amaçlanıyor. Yetkililer, para ödülünün özel kişi bağışlarından, polis birimi bütçesinden ve eyalet kaynaklarından sağlanacağını duyurdu. En son perşembe günü görüldüğü tespit edilen Dorner'ın tehditleri yüzünden pazar gecesi Los Angeles kentinde düzenlenen Grammy Müzik Ödülleri'nde de ekstra güvenlik önlemleri alındı. 2008'de bir meslektaşına şiddet uygulamak suçlamasıyla işinden atılan Dorner, suçsuz olduğunu savunuyor. Facebook sayfasından yayınladığı manifestosu ile de işten atılmasına neden olanları ve ailelerini öldüreceğini söylemişti. ABD basını ise aldığı özel eğitimler nedeniyle Dorner'a "Gerçek Rambo" benzetmesi yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rambo'nun başına 1 milyon dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN