Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sütle başladı fındıkla sürecek

Okullarda ikinci yarı yıl süt dağıtımıyla başladı. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu "Ceviz, fındık, fıstık, kayısı, kuru üzüm kampanyaları başlatabilmeyi de temenni ediyorum" dedi

Giriş Tarihi: 12.2.2013
2012-2013 eğitim öğretim döneminin 2'nci yarı yılı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla Ankara Harzemşahlar İlköğretim Okulu'nda başlatıldı. 16 milyon öğrenci için ders ziliyle birlikte okul sütü dağıtımı da start aldı. Haftanın üç günü 6.3 milyon öğrenciye toplam 60 milyon litre süt dağıtılacak. Törende konuşan Müezzinoğlu, sağlıklı beslenmenin en önemli unsurlarından birinin anne sütüyle başlayan süt, süt ürünleri olduğuna dikkati çekerek, "Gelecek dönemlerde öğrencilerimize daha sağlıklı beslenmeleri için ceviz, fındık, fıstık, kayısı, kuru üzüm kampanyaları başlatabilmeyi de temenni ediyorum" dedi. Geçen yıl dağıtılan sütlerden dolayı hiçbir öğrencinin zehirlenmediğinin altını çizen Bakan Eker, Müezzinoğlu'nun müjdelediği kampanyaları da destekleyeceklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Avcı ise okul sütü projesine emeği geçen herkese teşekkür etti. Müezzinoğlu, Avcı ve Eker okul bahçesinde törene katılan öğrencilere süt dağıttı.

'ARKA SIRADA GEZERDİM'
Milli Eğitim Bakanı Avcı, süt dağıtım kampanyasının ardından Alparslan Anadolu Lisesi'nde tablet dağıttı. 9/A sınıfında İngilizce dersine katılan Bakan Avcı, esprileriyle hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin gönlünü fethetti. En ön sıradaki Muhammed Ali isimli öğrencinin yanına oturan Avcı'nın, "Merhaba ben yeni sıra arkadaşınım" esprisi sınıftakileri güldürdü. Daha sonra sınıfta Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet bilgisayarlarını dağıtan Bakan Avcı, çocuklarla da tek tek sohbet etti. Öğrencilere tabletlerde çok oyun oynamamaları uyarısında da bulunan Avcı, tablet bilgisayarların sadece birer araç olduğunu, asıl unsurun öğrenciler olduğunu söyledi. Tablet dağıtımında sıra yanına oturduğu Muhammed Ali'ye gelince "Gönül ister sana 2 tane verelim, çünkü sen benim sıra arkadaşımsın. İnsan arkadaşını kollamak ister" diyen Avcı, sınıftan ayrılırken öğretmene de teşekkür ederek, "Beni en ön sıraya oturttunuz, benim öğrencilik hayalimi gerçekleştirdiniz. Ben hep arka sıralarda dolaşan bir öğrenciydim" dedi. Yeni eğitim öğretim yarıyılının başlamasıyla Fatih Projesi kapsamında 215 okulda 9. sınıflarda 39 bin öğrenci ve 13 bin öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sütle başladı fındıkla sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN