Bin çift Sevgililer Günü'nde ''evet'' diyecek

Giriş Tarihi: 13.2.2013 17:12

İstanbul'da yaklaşık bin çift, yarın kutlanacak 14 Şubat Sevgililer Günü'nde dünya evine girecek.

İstanbul'daki belediyelerin nikah salonlarında, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Bir ömür aynı yastığa baş koymak için için evlendirme dairelerine akın eden çiftler, Sevgililer Günü'nde birbirlerine ''evet'' diyecek.

İstanbul'daki çiftlerin, evlenmek için bu özel günü tercih etmesi dolayısıyla hafta içi 5-10 arasında nikahın kıyıldığı belediyelerden bazılarında, bu sayı 60-70'e kadar çıktı.

Avrupa yakasında yarın 692, Anadolu yakasında ise 246 çiftin nikahı kıyılacak.

İstanbul'da en çok nikah kıyılacak ilçelerin başında Esenyurt, Bağcılar ve Bahçelievler geliyor. Hafta içi ortalama 20-25 nikahın kıyıldığı Esenyurt'ta yarın 85 çift dünya evine girecek.

Hafta içi ortalama 15-20 çiftin evlendiği Bağcılar ve Bahçelievler'de ise 79 çiftin nikahı 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kıyılacak.

İstanbul'daki tüm belediyeler haftalardır yarın için hummalı bir çalışma yürütürken, Şile Nikah Dairesi ise en sakin gününü geçirecek. Çünkü yarın hiç bir çift Şile'de dünya evine girmeyecek.

Kış aylarında çok fazla nikahın kıyılmadığı Adalar ilçesinde ise yarın yalnızca bir çift evlenecek.

Anadolu yakasında en fazla nikahın kıyılacağı ilçelerin başında 48 nikahla Ümraniye, ardından 35 nikahla Üsküdar geliyor. Nikah törenleri yönünden Avrupa yakasının en sakin ilçesi ise 7 çiftin nikahının kıyılacağı Beşiktaş olacak.

Öte yandan Tuzla, Sultanbeyli ve Ataşehir ilçelerinde, bugüne rakamsal olarak da uyum sağlayan ''14'' çift dünya evine girecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bin çift Sevgililer Günü'nde ''evet'' diyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN