74 yıldır bitmeyen aşk

Giriş Tarihi: 14.2.2013 10:32

Adana'da görücü usulüyle evlenen bir çift, evliliklerinin 74. yıl dönümüne girmelerine rağmen birbirlerini ilk günkünden daha fazla sevdiklerini söyleyerek birbirlerinin Sevgililer Günü'nü kutladı.

Adana'da 1940 yılında Tahsin Çuhadaroğlu'nun (99) annesi Huriye Çuhadar'ın komşu kızı Hayriye Çuhadar'ı (89) beğenmesiyle hayatlarını birleştiren çift evliliklerinin 74. yıl dönümüne girdi.

Adana Huzurevi'nde barınan çift, huzurevinde kaldıkları evlerinin balkonunda önce karşılıkla bir kahve içip ardından Sevgililer Günü'nde bahçede yürüyüş yaptı. Daha sonra eşini evde bırakan Tahsin Çudaroğlu, çarşıya giderek eşine çiçek yaptırıp getirdi. Eşine çiçeği verirken onu sevdiğini söyleyip Sevgililer Günü'nü kutlayan Çuhardoğlu, eşini öpmeyi de ihmal etmedi. Hayriye Çuhadaroğlu ise eşinin sürprizine karşılık onu öperek teşekkür etti."ANNEM BEĞENDİ SONRA AŞIK OLDUM"

Evliliklerinin 74. yıl dönümüne girmelerine rağmen eşini hala çok sevdiğini söyleyen Tahsin Çuhadaroğlu, İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra annesinin komşusunun kızını çok beğendiğini kendisine gösterdiğini belirterek, "Bende tamam anne olur dedim, annem gitti istedi. Yani eşimle görücü usulü evlendik. Annem görmüş beğenmiş bende aldım. Ama evlendikten sonra eşime aşık oldum onu çok seviyorum. Bu nedenle senelerdir devam edip gidiyoruz. Benim sevgim hiç azalmadı. Sevgi nasıl başlarsa öyle biter. Eğer sevgim sekteye uğrasaydı bu evlilik bu sevgi biterdi olmazdı" dedi. 74 yılın sırrının karşılıklı anlaşma olduğuna dikkat çeken Çuhadaroğlu şöyle devam etti:

"74 yılın sırrı tek kelime ile karşılıklı anlaşma hoşgörüdür. Günümüzde evlenen çiftler 1 yılda 1 ayda ayrılıyor. Arada sorun olur önemli olan hoşgörülü olabilmek, onlardan ders çıkarmaktır. Her sorunu kafaya takıp olay çıkartırsan evlilik yürümez."

89 yaşındaki Hayriye Çuhadaroğlu ise evlendiğinde 16 yaşında olduğunu hiçbir şey hatırlamadığını belirterek, "Allah'ın verdiği bir yakınlık oldu birbirimizi sevdik. Birbirimiz gördük beğendik sevdik o şekilde oldu. Aradan 74 yıl geçmesine rağmen onu ilk günkünden daha fazla seviyorum. Onun sevgisi içime işledi unutamadım bir türlü. Hiçbir zaman unutmayı istemedim daha çok sevdim daha çok sevdim. 74 yıl hiç kavga etmedik. Oğlum anne sizin kavga ettiğinizi hiç görmedim der. Bizim sırrımız bu. Eşim hala sevgililer gününde bana sürpriz yapar. Hediyeler alır bir yerlere götürür. Hoşgörülü olacaksın geçim budur zaten" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
74 yıldır bitmeyen aşk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN