19 yaşında kızı kıskanıp atladı

Manken Aslı Baş'ın, şüpheli ölümüyle ilgili ilk duruşmada, sanık Ahmet Bayer konuştu: Çocukluk arkadaşımın kızını kıskanıp 'intihara gidiyorum' dedi ve kendini aşağıya bıraktı

Giriş Tarihi: 16.2.2013
Bodrum'da 2.5 yıl önce kaldığı tatil köyünde yüksekten düşerek hayatını kaybeden Mankenler Kraliçesi Aslı Baş'ın (32) ölümüne ilişkin davanın ilk duruşması dün görüldü. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan hayli gergin duruşmada, Baş'ın eski sevgilisi işadamı Ahmet Bayer (55), oğulları Volkan (23) ile Hakan Bayer (25) "kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis talebiyle yargılanıyor. Ahmet Bayer'in avukatları duruşma salonuna, genç mankenin hayatını kaybettiği tatil köyünün büyük bir maketini getirdi.

MAKET VE LAZERLE ANLATTILAR

Bayer, oğulları Volkan ile Hakan da ellerinde yeşil ışık veren bir lazer kalemiyle olay anını maket üzerinden anlatarak savunma yaptı. Hayli üzgün ve bitkin görülen baba Mehmet Baş, "Yıllardır bu günü bekliyoruz" dedi. Duruşmada ilk sözü alan Volkan Bayer, " Uyuyordum. Bir ses duydum,w uyandım. Ardından ağabeyim cama vurup 'Aslı atladı' dedi. Ben de hemen aşağı indim ve yardım ettim" dedi. Sık sık eski ifadelerini hatırlamadığını vurgulayan Volkan Bayer "Zaman geçtikçe beyin kapakçıklarım açıldı" deyince, diğer tanıklara da "kapakçıklarınız açıldı mı?" sorusu soruldu. İddianemenin tek kelimesinin gerçeği yansıtmadığını belirten Ahmet Bayer ise "Hayal ürünü bir senaryodur. Olay akşamı ben, Aslı, oğullarım ve arkadaşlarımın da bulunduğu 15-20 kişilik grup ile yemek yerken, Aslı karşımda oturan 19 yaşındaki genç kızdan kıskandı. O genç kızın çocukluk arkadaşımın kızı olduğunu ve yanlış düşündüğünü söyledim. Yemekten sonra eve geldik. Evde aynı nedenden tartıştık. Ağabeyinin yanına gitmeyi düşündüğünü söyleyince ben de bunun doğru bir karar olduğunu söyledim. Ayağa kalktı elindeki telefonu masaya attı ve bana 'Ben gidiyorum ama ağabeyime değil intihar etmeye' dedi. Yavaş adımlarla havuza ilerledi. Çitlerin arasına daldı ve kendini aşağı bıraktı" dedi. Halen Muğla Cezaevi'nde tutuklu bulunan Hakan Bayer de olayları net olarak hatırlamadığını kaydederken olay sonrasında verilen ifadelerinin kabul edilmemesini talep etti. Babası ile kardeşinden uzakta arkada oturtulan Hakan Bayer'in, önünde oturan sanık Murat Usimov'un sırtına vurup şakalaşması ve rahat tavırları dikkat çekti. Bodrum Cumhuriyet Savcısı Bülent Baki'nin geçen ay tamamladığı iddianamede, Ahmet Bayer'in oğullarıyla birlikte, TCK'nın 82/1. maddesini içeren "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle yargılanması istenmiş, Bayer'in villasında çalışan Murat Umirov'un da delilleri karatmak suçundan 7.5 yıla kadar hapis cezası ile yargılanması talep edilmişti. 14 saat süren ilk duruşmanın ardından mahkeme, Hakan Bayer'in tutukluluğunun devamına karar verirken, duruşmayı 5 Nisan'a erteledi.

Kenan GÜRBÜZ / MUĞLA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
19 yaşında kızı kıskanıp atladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN