Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babasının kulağını lolipop şekerle deldi

Oğlu Tunahan'ın şakalaşırken kulağına sapladğı lolipop şekerin çubuğu, Hasan Bülbül'ün orta kulak kemiğini parçaladı. Nadir uygulanan bir yöntemle tedavi gören Bülbül, 3 hafta içinde yeniden duyabilecek

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Henüz 4 yaşında olan Tunahan, babasıyla şakalaşırken elindeki lolipop şekerinin sapını babasının kulağına sapladı. Kanlar içinde kalan baba, nadir uygulanan bir yöntemle tedavi ediliyor. Lolipop sapı, baba 31 yaşındaki Hasan Bülbül'ün orta kulak kemiğini de parçaladı. Bülbül hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, denge ve işitme sıvısının da aktığını, işitme yetisinin ise yüzde 70 azaldığını söyledi. Bir gün boyunca ilaç tedavisi uygulanan Bülbül, İstanbul-Hisar Intercontinental Hospital'da ameliyata alındı. Kulağın arkasından açılan kesiden girilip, nadir uygulanan bir yöntemle orta kulakla iç kulak arasındaki zarın içine çöken üzengi kemiği, dışarı çıkarıldı. Kulak arkasından alınan yeni zarla iç kulak zarı tamir edildi ve çöken kemik yapılan bu yeni zarın üzerine yerleştirildi. İki saat süren ameliyatın ardından 4 gün hastanede yatan Bülbül, şimdi tamamen işiteceği günü bekliyor.

LİTERATÜRDE RASTLAMADIM

Ameliyatı yapan Doç. Dr. Seyhan Alkan, yaklaşık 4 bin ameliyat yaptığını ancak böyle bir vakaya daha önce rastlamadığını belirterek, "Cismin kulak zarına gelmesi çok normal ancak, 3.5 santimetre içeri girip iç kulağa kadar ulaşması şaşırtıcı. Dünya literatüründe olduğunu da sanmıyorum. İç kulak travması, genelde hastada kalıcı hasarlar bırakır. Ancak muayene bulgularında, duyduğuna dair veriler var. Hissettiği dengesizlik 3 hafta içinde ortadan kaybolacak" bilgisini verdi. Öğretmenlik yapan Hasan Bülbül ise o anı, "İnanılmaz bir çınlama ve ağrı ile yere yığıldım. Dünya ayaklarımın altından kaydı sanki. Sürünerek kapıya doğru yaklaştım ve eşimi güçlükle çağırabildim. Oğluma bir şey hissettirmemeye çalıştım ama babasına zarar verdiğinin farkında. Arada kulağımı okşuyor beni seviyor" diye anlattı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babasının kulağını lolipop şekerle deldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN