Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 17.2.2013 09:26 Güncelleme Tarihi: 17.2.2013 15:13
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin Güney ve Doğu kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, iç ve Doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında, ülke genelinde önemli bir değişikliğin olmayacağı ifade ediliyor. Rüzgar; genellikle Kuzey, zamanla Güney kesimlerde, Batı ve Güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta, gece saatlerine kadar Marmara'nın Batısında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Meteoroloji, buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlar ve yetkilileri uyardı. Gece ve sabah saatlerinde, İç Anadolu'nun Kuzey ve Doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun Kuzey ve Doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, zamanla güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta, öğle saatlerinde Marmara'nın batısında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerine kadar Hatay'ın Samandağ ve Yayladağı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın akşam saatlerine kadar bölgenin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S)esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimleri, öğle saatlerinden itibaren Güney Ege'nin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


AKDENİZ: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Adana, Osmaniye ile öğle saatlerinden itibaren Mersin, Antalya ile Isparta ve Burdur aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerine kadar Hatay'ın Samandağ ve Yayladağı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğusu ile gece saatlerinden itibaren güneybatısı aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı olmak üzere hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile sabah ve gece saatlerinde Amasya ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı çok bulutlu, Malatya dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Elazığ, Iğdır ve Şırnak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

DENİZLERDE HAVA: Fırtına beklenmiyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN