Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 19.2.2013 09:27 Güncelleme Tarihi: 19.2.2013 11:37
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu, zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı karadeniz ile Eskişehir ve Ankara çevrelerinde görülecek yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde İzmir, Balıkesir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, yurt genelinde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey, zamanla güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, zamanla güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; bu akşam saatlerinden itibaren İzmir, Balıkesir, Manisa, Aydın, Uşak, Kütahya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Su baskını, Ani sel, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Balıkesir ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Balıkesir çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren İzmir ve Aydın ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Ankara, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinin karla karışık yağmur, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusu başta olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük ve Bartın çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusu başta olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN