Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bankadaki kiralık kasası soyuldu

Sirkeci'deki bir banka şubesinin kiralık kasasına yıllar önce eşinden miras ziynet eşyalarını koyan Ayşe Bozkurt'un kasasının boşaltıldığı tespit edildi. Savcılık olaya el koyarken, 18 personelin ifadesi alındı

Giriş Tarihi: 20.2.2013
Vefat eden işadamı eşinden kalan ziynet eşyalarını Sirkeci'deki bir bankanın kiralık kasasına yıllar önce koyan Ayşe Bozkurt bunları almaya gittiğinde şoke oldu. Ayşe Bozkurt, bankadan arayarak "Banka tadilata giriyor. Kasanızı boşaltın" telefonu üzerine dün bankaya gitti. Bozkurt'un anlatımına göre biri kendisinde diğeri de güvenlik görevlisinde bulunan iki anahtarla açılması gereken kasa sadece güvenlik görevlisinin anahtarını takmasına rağmen açıldı. Ancak kasanın içi boştu. Polis karakoluna giderek şikayetçi olan Bozkurt banka şubesinde daha önce de 3-4 kez benzer bir olayın yaşandığını öğrendi. Banka tarafından da kendisine bir açıklama yapılmayan Bozkurt kasada eşinden kalan elmas, inci, değerli ziynet eşyalarının bulunduğunu söyledi.

DAHA ÖNCE DE OLMUŞ

Bozkurt şikayetçi olacağını ve dava açacağını da belirtti. Bozkurt'un avukatı Onur Demirbozan da savcılığın olaya el koyduğunu ve 18 banka personelinin ifadesinin alındığını belirterek "Daha önce de benzer olaylar olmuş. Zararın tazmini konusunda dava açacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bankadaki kiralık kasası soyuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN