E-5 için iyi haber

Giriş Tarihi: 21.2.2013

Prof. Dr. Recep Bozlağan, Balmumcu'dan Boğaziçi Köprüsü'ne katılımın kapatılmasının özellikle E-5'teki trafiği rahatlatacağını söyledi

Balmumcu Kavşağı Boğaziçi Köprüsü katılımının UKOME kararı ile kapatılması tartışmaları devam ederken Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve İstanbul Araştırmaları Bilim Dalı başkanı Prof. Dr. Recep Bozlağan kapatılan noktada SABAH'ın sorularını yanıtladı. Köprüye giden 3 şeritlik D-100 yoluna yakın mesafede 4 ayrı bağlantı olduğunu belirten Bozlağan "Burasının kapatılması hem Barbaros trafiğini, hem D-100 trafiğini rahatlatacak" dedi.

'UYARI DAHA ERKEN YAPILMALIYDI '
Balmumcu katılımının da ayrıca Balmumcu kavşağının kilitlenmesine neden olduğunu ve kuyruğun Yıldız'a kadar uzadığını belirten Bozlağan " Bu kavşağın tıkanması da Levent'ten gelen trafiği olumsuz etkiliyor. O yönde uzun kuyruklar oluşuyor" dedi. Bozlağan, tek eksikliğin vatandaşların geç uyarılması olduğunu belirttti. İnsanların pik saatler olan 17.00-20.00 saatleri haricinde trafiğe çıkmalarını tavsiye eden Bozlağan, ücretlendirme uygulamasının yanlışlığına da dikkat çekti. Bozlağan pik saatler dışındaki saatlerde köprülerde indirim uygulanmasının trafiği rahatlatacağını kaydetti. Bozlağan "Mesela saat 17.00-21.00 arası normal tarife uygulanmalı. 14.00-17.00 arası yüzde 50 indirim, 21.00-24.00 arası yüzde 50 indirim olabilir. Bunun ekonomik ve insan psikolojisi üzerindeki getirisi büyük olur. Köprüler de zarar etmez" dedi. " dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-5 için iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN