Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 21.2.2013 09:17 Güncelleme Tarihi: 21.2.2013 15:06
, Güney Ege ve Batı Akdeniz'in batısında fırtına beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan uyarıda, Güney Ege ve Batı Akdeniz'in batısında güneydoğudan (keşişleme) esen rüzgarın akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek msı rüzgar şeklinde, gece saatlerinden itibaren ise fırtına şeklinde esmesi beklendiği kaydedildi. Fırtınanın Cuma akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI

Meteoroloji yetkilileri, sabah ve gece saatlerinde, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine dikkat çeken meteoroloji uzmanları, vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.UYARILAR
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:
Rüzgarın; akşam saatlerinden itibaren Güney Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA:
Az bulutlu ve açık zamanla parçalı çok bulutlu, Gece saatlerinde batısından başlayarak bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde güney ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısından başlayarak bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde, iç kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege Kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık zamanla batısı parçalı çok bulutlu gece saatlerinden sonra Göller yöresi ile Antalya'nın batı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Göller yöresinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık doğusu ile öğleden sonra bölge geneli parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık öğleden sonra bölge genelinin parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusunun aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusu başta olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ilk saatler doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Siirt çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege'de akşam saatlerinden itibaren fırtınamsı rüzgar bekleniyor.


HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN