Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koruyucu aile eve kardeş de getirdi

4 yıl önce koruyucu ailesi oldukları Nazlı'nın kardeş istemesi üzerine yeniden başvuru yapan Sarısu çifti, bir yaşındaki Özgür'ün de koruyucu ailesi oldu

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Konya'da çalıştığı özel şirketten malulen emekli olan 43 yaşındaki Mustafa Sarısu ve ev hanımı eşi Şükriye Sarısu'nun (39) çocukları olmadı. 4 yıl önce bir yerde okuduğu Ahmet Arslan'a ait "Yetim kalmış öksüz çocuğum" adlı şiirden çok etkilenen Mustafa Sarısu, evlat edinmeye karar verdi ve konuyu eşine açınca olumlu cevap aldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Konya İl Müdürlüğü'ne başvuran çift, iki yaşındaki Nazlı K.'nın koruyucu ailesi oldu. Nazlı'ya 4 yıldır öz anne, babası gibi bakan Sarısu çifti, altı yaşına gelen kızlarının kendilerinden kardeş istemesi üzerine yeniden başvuru yaptı ve Nazlı gibi ailesinin Çocuk Esirgeme Kurumu'na bıraktığı bir yaşındaki Özgür T.'yi de yanlarına aldı.

'AĞLAMASINA DAYANAMADIK'
Nazlı'nın bir gece yatağında ağlayarak, "Ben Allah'tan bana kardeş vermesini istedim ama vermedi" dediğini anlatan Mustafa Sarısu, "Ağlamasına dayanamadığımız için yeniden başvurduk. Kızımız kardeşini çok seviyor, onunla her gün oyun oynuyor" dedi. Nazlı'nın ilkokul birinci sınıfa gittiğini söyleyen Sarısu, "Onlar için gücümüzün elverdiğince birikim yapmaya çalışıyoruz. İleride bize bir şey olursa açıkta kalmasınlar istiyoruz" dedi. Şükriye Sarısu ise Özgür ve Nazlı'nın belirli dönemlerde öz anne ve babaları ile görüştürüldüğünü belirterek, "Onlara bizim kadar iyi bakamayacaklarını söyleyip teşekkür ediyorlar. Nazlı öz annesi ve babası olmadığımızı biliyor fakat bize artık çok alıştığından, anne ve baba demeye devam ediyor" diye konuştu.

İLERİDE İKİSİNİ DE EVLAT EDİNMEK İSTİYORUZ'
Nazlı ve Özgür'ü ileride evlat edinmek istediklerini söyleyen Sarısu ailesi, "Onlar yokken hayatımız bomboştu. Hayatımız tamamıyla değişti. İkisi de geleceğe dönük umutlarımız oldu" diye konuştu. İlk karnesini alan Nazlı ise "Okuyup öğretmen olmak istiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koruyucu aile eve kardeş de getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN