Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatlıcılar'ın iftira davası

Mehmet Tatlıcı üvey kardeşi Uğur için, hırsızlık ve güveni suiistimal suçlamalarında bulundu, Uğur da kardeşi hakkında iftira davası açtı

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Türkiye'nin sayılı zenginlerinden merhum işadamı Salih Tatlıcı'nın oğulları arasındaki miras kavgası büyüyor. Mehmet Tatlıcı, üvey kardeşi Uğur Tatlıcı hakkında hırsızlık, marka haklarına tecavüz ve güveni kötüye kullanma suçlamalarında bulunup iddialarını ispatlayamayınca hakkında "iftira" davası açıldı.

YENİDEN EVLENDİ

1960'lı yılların ortalarında İstanbul'da açtığı tatlıcı dükkânıyla iş hayatına atılan ve 1980'li yıllara gelindiğinde Türkiye'nin sayılı zenginleri arasına giren Salih Tatlıcı'nın, memleketi Diyarbakır'da tanışıp evlendiği eşi Bedriye Hanım'dan 3 erkek çocuğu oldu. Ünlü işadamının, yasak aşk yaşadığı kasiyeri Nurten Hanım'dan da 1977'de bir erkek çocuğu oldu. Uğur adını verdikleri çocuğunu nüfusuna alan Tatlıcı, 1991'de eşinden boşanarak birlikte yaşadığı sevgilisi Nurten Hanım'la evlendi. Ancak bu evlilik Tatlıcı'nın ilk eşinden dünyaya gelen oğulları Ali, Ahmet ve Mehmet'le arasının bozulmasına neden oldu. Tatlıcı'nın ölümüyle de 3 milyar dolarlık miras için kavga başladı.

İSPATLAYAMAYINCA
Son olarak, üvey kardeşi Uğur Tatlıcı hakkında savcılığa 4 ayrı dilekçe vererek hırsızlık başta olmak üzere çeşitli ithamlarda bulunan Mehmet Tatlıcı iddiaları kanıtlayamayınca hakkında iftira davası açıldı. Uğur Tatlıcı'nın başvurusu üzerine açılan karşı soruşturma tamamlandı. Savcı, iftira suçunun 4 kez işlendiğini gerekçesiyle Mehmet Talıcı'nın 16 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını talep etti. Dava önümüzdeki günlerde görülecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatlıcılar'ın iftira davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN