Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lara kızdı annesi için cihaz icat etti

'de 98 yaşındaki annesinin ihtiyaçlarını karşılamak için tutan ve bakıcıların iş yükü nedeniyle işi bırakmasına sinirlenen 71 yaşında emekli öğretmen Tuncay Karlıdere, annesi için taşıma aracı imal etti.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 16:05
Bir gecede tasarladığı cihazın malzemelerini sanayiden temin edip tasarımını da kendisi yapan Karlıdere, '98 yaşındaki ihtiyar annemin ları, annemi yatağından kaldırırken bel fıtığı olurum düşüncesiyle istifa ettiler. Bu yüzden sıkıntıya düştüm. Bir gece içerisinde annemin ihtiyacını görmek amacıyla böyle bir sistemi düşündüm ve yaptım' dedi.

Yeni Sanayi Sitesinden aldığı profil malzemeleri ile tasarladığı taşıma aletini imal eden Tuncay Karlıdere, cihazdan bir tane daha yapıp Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne bağışladı. Aynı zamanda oğlu da doktor olan emekli öğretmen Tuncay Karlıdere, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Engin Ulusal'a, "Karlıdere Vinç" adını verdiği cihazı teslim etti. Başhekimin odasında cihaz hakkında bilgi veren Karlıdere, 'Bu hasta vincini imal ederek, Balıkesir Tıp Fakültesi Hastanesine Başhekimliğine bağışlamayı düşündüm. Bu cihaz; Obez, yatalak ve yürüyemez hastalarda egzersiz ve tuvalet ihtiyacını görmek amaçlı kullanılacak. Üniversiteye bu şekilde bağışların ve yardımların olması dileği ile bu cihazı hocama bağışlıyorum' diye konuştu.BAÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Engin Ulusal ise Tuncay Karlıdere'ye duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti. Başhekim Ulusal, "Tuncay bey hakikatten çok faydalı olacağını düşündüğümüz bu cihazı bizlere bağışladı. Kendisini bu cihazı kullanırken hep anacağız' dedi.

Yaşlı mucit Tuncay Karlıdere, tasarladığı cihazı Fizyoterapi bölümünde yatan bir hasta üzerinde nasıl kullanıldığını göstererek, hastane yönetimine teslim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakıcılara kızdı annesi için cihaz icat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN