a 39 yıl ceza

'da, küçük yaşta bir kıza da bulunarak hamile bıraktığı iddia edilen bir kişiye, toplam 39 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Giriş Tarihi: 25.2.2013 15:46
Olay, 'nun Daday ilçesinde 2012 yılının Haziran ayında meydana geldi. Evleri yan yana bulunan K.B (14) adlı kız çocuğuna, Muzaffer Bostancı (62) evde yalnız bulunduğu saatlerde zorla da bulundu. Ardından küçük yaşta kızın müstehcen resimlerini çeken Muzaffer Bostancı, şantaj yaparak K.B'yi kimseye söylememesi için tehdit etti. Daha sonra defalarca küçük yaşta kızla birlikte olan Muzaffer Bostancı, ayrıca kıza kendi isteğiyle yazıyormuş gibi toplam 96 adet aşk mektubu yazdırdı. Müstehcen resimleri cep telefonunda taşıyan ve mektupları saklayan Muzaffer Bostancı, ilerleyen zamanlarda okula giden K.B'ye harçlık olarak para verdi ve cep telefonu aldı. Küçük kız bir müddet sonra hamile kalması ve ailesi tarafından fark edilmesi üzerine Muzaffer Bostancı'dan şikayetçi oldu.Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan Muzaffer Bostancı, kendisini savunarak 14 yaşındaki K.B.'nin kendisine aşık olduğunu ve bu yüzden mektup yazarak birlikte olmak istediğini iddia etti. Köyde yalnız yaşadığını belirten Muzaffer Bostancı, K.B ile aynı köyde komşu olduklarını anlattı. Boktancı, savunmasında şunları söyledi: 'Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Sadece bir kez cinsel ilişki yaşadık. Bana yazdığı 96 adet aşk mektubu var. Benim bu mektupları önüne koyup akıl vererek yazdırmam imkansız. Tehdit olayı yoktur. Rızasıyla bir kez cinsel ilişkiye girdik.'

YAŞININ KÜÇÜK OLMASININ SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM

K.B.'nin yaşının küçük olmasının suç oluşturduğunu bilmediğini iddia eden Bostancı, aynı zamanda okula giden K.B.'nin maddi durumu iyi olduğundan kendisinden para istediğini ve bu yüzden zamanla kendisine yakınlık gösterdiğini iddia ederek şöyle konuştu: 'Ardından bana aşk mektupları yazmaya başladı. Beni tahrik edici sözler yazıp, mesajlar çekmeye başladı. Bir gün evde kimsenin olmadığı bir saatte çırılçıplak soyundu. Sonra benimle ilişkiye girmek istediğini söyledi. Çok istekli ve beni arzuluyordu'

14 yaşındaki kız çocuğuyla defalarca cinsel ilişkiye giren Bostancı, bir müddet sonra K.B.'yi hamile bıraktı. 14 yaşında hamile kalan K.B.'nin ise çocuğu bir müddet sonra anne karnında öldü. Ardından çocuğa DNA testi uygulandı. Çocuğa yapılan DNA testinde babasının Muzaffer Bostancı olduğu tespit edildi. Ayrıca Samsun 19 Mayıs Üniversitesi tarafından rapor hazırlandı. Raporda, K.B.'nin ruh ve beden sağlığının bozulduğu ve kendi iradesiyle iş göremediği belirtildi.

HAPİS CEZASI

Sanığın savunmasını dinledikten sonra karar açıklandı. Kararda, sanık Muzaffer Bostancı, tehdit ve şantaj yoluyla küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 29 yıl, hürriyeti yoksun bırakma suçundan 9 yıl ve tehditten 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak toplam 39 yıl 3 ay hapis cezası aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinsel istismara 39 yıl ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN