İkinci düştü

ın müjdecisi olan lerden ikincisinin suya düşmesiyle Güney Ege'ye adeta bahar geldi, kırlar rengarenk çiçeklerle kaplandı.

Giriş Tarihi: 27.2.2013 11:32
Halk arasında ın müjdecisi olarak kabul edilen ve Arapça ''ateş halinde'', ''yanmış halde'' veya ''kor'' anlamına gelen ve ısınmayı ifade eden lerin ilkinin havaya düşmesinin ardından bugün ikinci de cemre suya düştü.

Cemrenin düşmesiyle Güney Ege'de bulunan Marmaris ve Datça yarımadalarına adeta bahar geldi. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, hava sıcaklığının 19 dereceye çıktığı Marmaris'te deniz suyu sıcaklığı ise 16 derece ölçüldü.
Güneşli havayı fırsat bilenlerden bazıları sabah sporlarını sahilde yaptı, bazıları ise köpeklerini gezdirdi. Deniz kenarındaki kafelerde oturarak sıcak havanın tadını çıkartanların yanı sıra birçok kişi oltalarıyla balık tutmaya çalıştı. Sandalla denize açılanlar güneşli havada kürek çekip, eğlenceli zaman geçirdi.KIRLAR ÇİÇEKLERLE KAPLANDI

Marmaris'in Hisarönü, Tugut ve Selimiye köylerinde ise kırlar ve bahçeler rengarenk çiçeklerle kaplandı. Aileleriyle kırlarla dolaşanlar, baharın yaklaşmasının sevincini yaşadı. Çiçek toplayan çocuklar, koşup oynayarak güzel vakit geçirdi.

Üçüncü ve son cemrenin 5 Mart'ta toprağa düşmesiyle Güney Ege'de hava sıcaklıklarının daha da artması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci cemre düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN